Seniorit välittäkää turvallisesta elämästä kotona

SinäÄänestät

Oletko halunnut elää turvallisesti täällä Suomessa

Oletko sinäkin avaamassa rajat vapaalle maahanmuutolle ja haluat että rikolliset valtaavat yhteiskuntamme ? Jos välität lapsiesi turvallisen elämä jatkumisesta niin äänestät puoluetta joka turvaa lapsiesi tulevan elämän täällä Suomessa !

Äänestä turvallisuutesi puolesta edustajia jotka välittävät sinun ja lapsiesi elämästä.

Sossut puoltavat vapaata maahanmuuttoa samoin mitä ruotsissa mutta sinä pystyt estämään sen holtittoman rikollisten pääsyn maahamme.

2

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EK-koijarit

      Sitä vapaata maahanmuuttoa vaatii EK ja Kokoomus. He haluavat tuoda työvoimaa EU:n ulkopuolelta, kun EU:ssa on työttömiä vain miljoonia, niin eihän se Suomen työmarkkinoille riitä.
      Siksi toiseksi nämä EU:n ulkopuolelta tulevat ovat EK:n onneksi yksinkertaista väkeä, joten heitä on helpompi jymäyttää työsuhdeasioissa.

      • TyöttömyysOnPaha

        Ensin pitäisi saada töitä omille työttömille joita on kohta puolimiljoonaa ja lisää tulee päivittäin. Myös rikolliset muuttajat eivät tule tekemään oikeita töitä he ryöstävät mitä meillä on ja sitten kaulat poikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8870
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      307
      6176
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      75
      923
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      758
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe