Suuri oli yleisömäärä EERO REIJOSEN vaalitilaisuudessa tänään
Retkiaitan kauppakartanolla.
Reijosella on lieksassa kova kannatus ja miksipä ei olisi,hän on
hyvä puhuja joka ei puhu kapulakieltä ,hän on konstailematon
asioista selvillä oleva kansanedustaja.
Soppatykillinen maukasta keittoa taisi juuri riittää tuolle yli 300
paikalla olleelle,kiitokset kokeille.
Kiitokset Eero järjestämästäsi tilaisuudesta,pian alkaa vaali
äänestys ja kun muistamme tuon parhaan bensiinin oktaani
numeron 98 se muistuttaa meitä myös tekemään tuon numeron
äänestyslippuun maakuntamme parasta laatua olevalle
kansanedustajalle Reijosen Eerolle .
Retkiaitan kauppakartanolla.
Reijosella on lieksassa kova kannatus ja miksipä ei olisi,hän on
hyvä puhuja joka ei puhu kapulakieltä ,hän on konstailematon
asioista selvillä oleva kansanedustaja.
Soppatykillinen maukasta keittoa taisi juuri riittää tuolle yli 300
paikalla olleelle,kiitokset kokeille.
Kiitokset Eero järjestämästäsi tilaisuudesta,pian alkaa vaali
äänestys ja kun muistamme tuon parhaan bensiinin oktaani
numeron 98 se muistuttaa meitä myös tekemään tuon numeron
äänestyslippuun maakuntamme parasta laatua olevalle
kansanedustajalle Reijosen Eerolle .
Vastaukset 44
Vanhimmat
HEHHEHHEH---PALJON PAIKALLA ,,VARMAAN PEILISTÄ VIISINKERTANSENA NÄKYNYT..
EI VANHOJA UKKOJA ENÄÄ EDUSKUNTAAN.
LAKKAUTTAVAT VARUSKUNNAT KAI KOHTA TARJOOVAT KAIKKI TIEMÄÄRÄRAHAT KUOPIOLAISILLE NIINKUIN VIIMEKSI KÄVI...
Eniten oli tähän mennessä Reijosen tilaisuudessa ,Soininkin tilaisuus oli
kyllä yleisömäärältään suuri .
Reijonen on kokenut politikko ja saa varmaan valtakirjan jatkaa työtään
eduskunnassa.
Parasta laatua 98
Olihan varsinaista soppaa ja pajunköyttähän tuo haasteli niinkus Hannu Hoskonen, ennen kun tippu eduskunnasta.
Paskalaista oli ihan hiljaa, ei puhunut ei pukassut mitään, vaikka kansa kysykin. Kuulema ylin puoluejohto on kieltänyt puhumasta koko aiheesta, samoiten vaalirahoista ja Talvivaarasta.
Sinulla oli varmaan kuulolaite kiinni kun et kuullut hänen puhettaan.
Ymmärrän kyllä kuinka Sipilän rauhallinen käytös ja kiihkoilematon
asiallinen puolueen johto harmittaa muiden puolueiden kannattajia,
Sipilä ei hauku muita politikkoja,ei myöskään Reijonen,räkyttäjät
haukkuvat ja keskustan kannatus vain nousee.
eero kiertää ja rahaa palaa... Hyvähän se on kun on millä mällätä. Soppaa sinne ja soppaa tänne. Ilmainen soppa kyllä kansalle maistuu. Onneksi eeron sopan syöminen ei vielä ääntä hänelle anna. Kovat on puheet eerolla, mutta viimeisen neljän vuoden näytöt hyvin vähissä.
Eerolla on tekemisen meininki,hän on ministeri ainesta.
Laatu on tärkein siksi numero 98
Höpö höpö! Ministeriaines loppuu viimeistään siihen kun kielitaitona on vain suomi. Älkää nyt eeron kannattajat viitsikö ihaihan laukalle hypätä.
Näytöt puuttuu ikää liikaa...eero äänesti paska lain puolesta ja Hannu hoskonen kanssa ...kumpikaan ei pääse..Juha Mustonen Hanna Huttunen Anu Vehviläinen..
Eeron pitäisi kaksinkertaistaa äänimääränsä jos meinais päästä.
Sai viimeksi 270 äänen turvin paikan ja tipautti Hoskosen,,
Nyt ei mitään mahista pitäis saada 7000 tuhatta ääntä.. Hanna Huttunen vie Okun ja Polvijärven äänet ..eerolta ...Kun näytöt puuttuu niin se usein on kun mennään eikä taidolla..
Huttunen on pelkkä kuntapolitikko hänestä ei ole vielä eduskuntaan hoitamaan
valtakunnan asioita ,siispä Reijonen jatkakoon mahtavaa työtään seutukuntamme
parhaaksi.
Aika jäähä eläkkeelle. Johan tuo on aika, mittarissa jo lipo 70.
Se muuten viimevaaleissa oli tiukkaa pääsy ja nyt on vielä vaikeampaa. Ainakin kepulaisilla vanhuksilla.
Selvää on kuitenkin se ,että aikanaan tunsiin Eeron jopa kilpailijana eli kun minuun ei luotettu paikallisesti. Mutta kun olen aina ollut maaseudun ihmisen puolesta asioita ajatteleva niin .olen harkintani tehnyt,että meidän pitää saada henkilö jolla on kykyä ja taitoa puollustaa meidän elämäämme jolla taitoa pitää koko maaseutu asuttona. Kun olen kuuunnellut hänen mielipiteitä puollustuspoliitiikasta niin lienee jokaiselle selvää, mitä on itsenäisyytemme arvot
Silloinhan ei pidä KePuMAfialle ääntänsä antaa. Matkaliput vaan koko sakille Korsikan saarelle sinne CosaNostran kilpailijaksi.
Ai korpinen onkin reijosen kannattaja.
Mainitsemaasi paikkaan meni aikoinaan punapääoma johtajien nyysimät
eläkemummojen säästörahat(elannon säästökassa),rakennusliike Hakan varat,
STS pankin rahat .
Niinkö meni Hakan varat. Oliko kuusi miljardia velkaa, varoja. Höh
Tarvitsemme henkilöä joka on juuri ulkopuolelta kuntakeskittimää ja joka ajaa meidän maaseusun asiaa
Kun olen hyvin aktiivinen seutaamaan asioita niin selvää on että kuka sitten puollustaa maseutua, niin kyllä on haittavissa se seikka että esim maitotalouden kohdalla tulee kilpailua jälleen, myöskin esiin tulee tuulivoima ja muu energiatalous joskin myöskin pertopolitiikka ja sekä kalastus.
Minulle tosin vieraita kysymyksiä vaan lähinnä itse olen mielestäni asiantuntija sosiaali politiikasta ja siten heitän esiin. eteleäsuomen kansanedustajien mielipiteet ns turvapaikka tai siihen liittyvistä asioista jollaoin he vaativat yhteiskuntatakuuta ja velvoitteita kustannuksiin asioista.
Olen monessa yhteydessa tätä asiaa toistanut, eli osallistuuko Suomi jos meille tulee kustannuksia ns pakolasipolitiikasta kun olemme sitoutuneet asiaan. Korostan sita seikkaa että kenenkään turvapaikan hakijan syy ei ole se,että järjetämme luo vastakkainasetteluja joten toivon hyvää yhteistyötä sillä sartalla.
Siis korpinen on hypännyt reijosen rahajunan kyytiin ja hylännyt aiemmin puollustamansa Hoskosen. Raha se on näköjään aina mikä vetää.
Varat meni punaisten johtajien mukana ja tuo 6 miljardia jäi
suomen kansalle vielä velkaa maksettavaksi Hakan konkurssista.
Näin toimi demari liikemiehet.
Vaaleissa jokainen päättää kenelle äänensä antaa.Toivottavasti junat ja muut kulkupelit liikkuvat tällä seudulla Lisäksi totean että olin jo markkinoiden aikana toimimassa ja antamassa puheenvuoroja eri puolueiden ehdokkaille.Olen ollut kutsuta myöskin Hoskosen ja Reijosen sekä myöskin kauppakartanolle saapuneiden keskustalaisten ehdokkaiden ns kellokallena puheenvuorojen osalta ja tänään Anu Vehviläinen pyysi 13.4.2015 klo 10-11 kauppakartanolle, selvää on että minulla on jotakin paikallista ja kykyä olla ihmisten parissa Toivon hyvää pääsiäistä ja pääsiäisen merkityksen muistamista jota juuri katsoessa tv kaikki nuoret eivät tunteneet eli alkaako sitten sisäinen ihminen erkaantumaan arvoista mitä ikäluokkani on kokenut? MK
Kumpi se on oikein kirjoittaa sana,,puolustaa va puollustaa? Onko "puollustuksella" puheenvuoro?
On teillä hyvä kun on ehdokas jota voi äänestää, minulla ei ole meininkiä äänestää ja toisekseen tuo meidän tielaitoksen hoitama soratiekin on niin vellinä ettei viitsi lähteä äänestysreissulle kun ei ole pakko!
Vai maaseudun puollustajia, kuten keskustan puhemies MK sanoo.
Kuis siellä maaseudulla, Talvivaarassa pyyhkiikään, Paula Lehtomäen jälkeen. Entäpä Kemijärvellä Pekkarisen huseerattuasellutehtaan Arktosiin.Unohtaa ei sovi saman herran tuulivoimatariffeja. Entäpä ruokohelppi sekoilu.
Ja paskalakihan oli oikein kepujen malli esimerkki, kuinka kepu yhteistyöllä, joku taho rikastuu. Lehtomäen ainoa onnistunut suoritus oli Venäjälle rakennettu iso jätevesipuhdistamo. Suomi-Venäjä seuran puheenjohtaja Lehtomäki tosin maksatti koko hankkeen muilla, kuin Venäjällä. Paljokos Suomi siitä maksoikaan.
Jos et kehtaisi enää puhua jostakin maaseudun puollustajista. Verenimijöitä ne on maaseudulla asuvilta.
Keskustalla on liian paljon hyviä ehdokkaita savo-karjalan alueella.
Vaikka keskusta onkin aivan omilla prosentti luvuillaan muihin puolueisiin
verraten niin kaikki huippu ehdokkaatkaan ei pääse hakemaansa työhön.
Laitetaanpa tähän äänestysalueen ykkös ehdokkaat.
Reijonen Eero 98
Anu Vehviläinen
Hanna Kaisa Heikkinen
Elsi Katainen
Seppo Kääriäinen
Markku Rossi
Salla Maarit Markkanen (nuori raikas kuin kevään tuuli) työskentelee EU:ssa
Muut keskustan ehdokkaat ovat täydentämässä puolueen äänimäärää
ja turvaavat näin keskustalle lisäpaikan alueelta.
Heistä tarkemmat tiedot saat netistä.
Muistele välillä muidenkin puolueiden tekemisiä,esim.Valco-Sorsa,Salora ym.
Korpisella on oikeus kirjoittaa mielipiteensä ja hän sentään ei hauku ketään.
Et sitten muistanut tuohon keskustan listaan laittaa Hoskosta. Haastaa varmasti reijosen näissä vaaleissa. Huttunen vie varmasti reijosen ääniä. Rossinkin mainitsit listalla, joka sai kuitenkin tuhat ääntä vähemmän viime vaaleissa kuin hoskonen. Kyllä pohjois-karjalasta kolme keskustan ehdokasta menee läpi ja pitää mennäkin. Silloin läpimenijät olis kääriäinen, heikkinen ja katainen elsi savosta ja hoskonen, vehviläinen ja reijonen. Huttunenkin sotkee hyvin tilannetta.
Edelleen ehdokkaat vastaavat puheistaan ja täytyy olla hyvinkin varovainen puheissaan ettei perättömiä puhu siitä oli eilen uutisissa puhetta.
Olin itse aikanaan puhetekniikan koulutuksessa Helsingissa jossa yliopiston opettaja neuvoi että aina pitää tukeutua puheisaan todistusaineistoon mutta nyt sain eilen uutisista kuvan että näin ei ollut jonkun ehdokkaan kohdalla vaan puhuu siten mutu tuntumalta se on valitettavaa loanheittoa ja minusta sellainen toiminta ei ole asiallista eikä myöskään sellainen toiminta liitteineen joka on kohdistunut minuun noiden pornokuvien muodossa joten ne asiat ovat nyt tutkimukseen saattanut.MK
Nyt ei kommentointisi varmaan liittynyt viestiini mitä lainaten kommentoit. Spekuloin viestissä vain hoskosen osuutta edustajapaikkojen jaossa.
Ei ole unohtunut Hoskonen,hän vain kerää ääniä noille ykkös ehdokkaille.
Hoskonen ja Huttunen kuikistelevat varamiehenä/naisena ja hyvä niin,
kuntapolitikot ovat varmistamassa keskustan vaali voiton.
Millä perusteella olet listannut "ykkösehdokkaasi". Et ainakaan aikaisempien vaalien tulosten perusteella. Edellisten vaalien perusteella hoskonen olis kirkkaasti tuhannen äänen erolla päässy eduskuntaan. Rossi olis tippunu. Ei saanut kuin 4000 ääntä. Eikös olisi maakuntamme kannalta hyvä että kolme edustajaa pääsisi eduskuntaan pohjois-karjalasta. Silloin valta keskittyy yhä enemmän ja enemmän ja syrjäseudun ääni jää taka-alalle.
Hyvin varmaan tiedät että nyt käytävissä vaaleissa ei auta Hoskosta eikä muitakaan ehdokkaita edellisten vaalien äänimäärät .
Kun äänimäärä jää liian pieneksi niin käy kuin esim.Hoskoselle,kansantuomio on tyly.
Pian saamme laskea uusia äänituloksia ja hyvä jos täältä P-karjalan puolelta pääsee
kolme keskustalaista silloin syrjäseudun asiat EI JÄÄ taka-alalle.
Olen tuolla toisaalla maininnut nuo ykkös ehdokkaat,varanumerot löytyvät netistä.
Tämä selvä. Kiitos mielipiteestäsi! Jäämme innolla odottamaan vaaleja.
Ehdokkaathan on hyviä sitä ei käy kieltäminen, mutta kun ei ole minkäänlaista halua äänestää paskanpuhujia ja tyhjän lupaajia jotka joka vaalien alla pitää sydämmenasianaan auttaa työttömiä, köyhiä, nuoria ja eläkelläisiä!
Joka saatanan vaalien alla on kepu ja kokoomuskin työmiehen asialla, muista puolueista puhumattakkaan!
Uskokoon ken tahtoo noita paskanpuhujia mutta minä en usko enkä äänestä!
Samma här. Sama täällä. Paskanpuhujia koko kepukaarti. joka siinä lajissa on ykköspuolue.
Ei se pakko ole äänestää,olkaa vaan sitten hiljaa ja tyytykää kohtaloonne.
Me keskustalaiset äänestämme ja ehdokkaamme nostavat maamme
uuteen kukoistukseen.
Varmaan, ihan niinkuin tähänkin asti! On se kepuhommakin nähty, yhtä tuhoisaa oli Ahonkin hallitus niinkuin Stubin touhut nyt! Muutapa ei tullutkaan paljoa kuin työttömiä ja itsemurhia!
Ei lähelläkään niin huono kuin nämä kok/dem koalitio porukat.
Vaan pian saadaan keskusta johtoinen hallitus ja suomi nousuun,,,
no otetaan se jytky jengi mukaan niin saadaan enemmistö hallitus.
Meinaakkos samanlaista kuin Matti Vanhasen katasrofihallitukset. Jos kepulit nousee hallitusvastuuseen, niin vuodessa on Suomi samassa tilassa kuin Kreikka.
Suomen tila on nyt saatettu jo huonolle tolalle ,ei siinä kovin hyvin voi ajatella voittoa tulevan seuraavankaan hallituksen aikana
Juuri TV uutisissa sanottiin suomen olevan Eu:n tarkkailu listalla,ei tarvittu
odottaa uutta hallitusta kun tämä nykyinen sai kupin nurin.
Tarvitaan maahan keskustajohtoinen hallitus vain se pelastaa suomen .
Eikö muka kepu ole häärännyt missään hallituksessa? Mitä hyvää ovat saaneet aikaan, muuta kuin helvetilliset maataloustuet!
Ei keskusta ei häärää,me toimimme.
Ai mielestäsi maataloustuet ovat hyvä asia,niin minunkin mielestä,vaikka ne
ei kylläkään ole helvetilliset.
Tuottaja hinnat suomen maataloudessa ovat tosi alhaiset,vai täytyisikö mielestäsi
lisätä maataloustuotteiden tuontia muualta EU:n alueelta ?
Suomalainen lähiruoka on parasta ja puhtainta.
Vai puhtainta, viimekin kesänä tuossa naapuri viljelijä ruiskutti helvetinmoisella häkkyrällä myrkkyä peltoon, haisi niin väkevälle ettei voinut ulkona olla!
Turha puhua mistään puhtaasta, samanlaisia myrkyttäjiä kuin ulkomaalaisetkin! Ja ei sen väliä onko ulkomaista kunhan on halpaa kun kokoajan hinnat nousee mutta tulot ei ja ostovoima hupenee!
Tietysti lanta tuoksuu,mutta ilman lannoitusta jyvä jää pieneksi ja porkkanasta
tulee sellainen mitä syksyisin näkee lehdissä kuvattuina, vänkylöitä.
Onhan siinä suuri ero suomalaisen ja ulkomaalaisen kakassa,suomalaisessa
lannassa kasvatetut perunat ovat maukkaita ja edullisia,
viime viikollakin maksoi 10 kg säkki 1,50 euroa kyllä oli makeita,nami nami.
Maatalous tuotteet on todella halpaa ruokaa,ja hyvää,niistä suomalaisten
tuottajien aineista oli Eero Reijosen tarjoama lihakeittokin keitetty
jota syötiin suurella joukolla.
Nyt kuitenkin ollaan kieltämässä karjanlannoitus pellolle jos ne on rinnepeltoja sitä vastoin apupaskaa eli apulantaa voidaan levittää pelloille,eli tämä toiminta tukee sitten lannoiteteollisuutta ja kysyn vaan ketkä siitä asiasta on päättämässä nyt ministerinä tämä päätös nimenomaan haittaa tämän alueen viljelijöiden toimintaa jotka viljelevat rinnepeltoja ja kallistuna ei ole edes veteen päin MK
jos ois jakaneet ilmasta viinaa käviöitä vielä enemmän.....t:marjeta