Eräs diplomaatti miesvieraista ei suostunut kättelemään Halosta, vaan tyytyi pitelemään kättä rinnallaan. Arajärveä kuitenkin kätteli. Mikähän tähän oli syynä?
Kuka oli törkimys?
Satuska
3
1653
Vastaukset
- eh.
Olisikohan ollut niin islamilainen, ettei passanut kätellä naista.
- Kari
Vois pysyä pois linnanjuhlista jos ei pysty kättelemään Meidän pää naista.
Ei täällä ketään kaapuihmistä ? VÄKISIN PIDETÄ??
- zabu
Jos jossakin kulttuurissa ei ole miehillä tapana kätellä naisia, niin sitten ei ole.
Halonen tuntee entisenä ulkoministerinä hyvin eri maiden kulttuureja ja tapoja. Hänelle tuskin tuottaa mitään vaikeuksia hyväksyä myös erilaiset tervehtimiskäytännöt.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019599Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314352Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1133923Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953799- 2013312
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182815Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221357Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its691306- 901154
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151131