Ilveksen junnut

Kuinka sarjassa meni Ipan junnuilla?

Hyvä valmennuspäällikkö , ja hyvä B-junnujen vake.
Ei tule ukkojen touhuista saatana mitään, mutta samat kekkulit vaan saavat jatkaa vuodesta toiseen
Oliko Pakarinen nyt hyviä luistelijoita joukkueessasi
22210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Oli ja ihan hyvin meni

Äänestä
  • Montako mitalia tuli Ipan junnuille

    Äänestä

  • Mitalleja on tullut ipan junnuille aikojen saatossa enemmän kuin millekkään muulle seuralle koskaan. Ei voi kuin ihailla miten loistavaa on ollut ipan toiminta verrattuna muihin seuroihin. Muistaakseni ipa on voittanut mestaruuksia enemmän kuin ifk ja jokerit yhteensä.

    Äänestä

  • Muistelua onkin Ipan junnujen toiminta ollut muutaman vuoden.

    Äänestä

Ihme kyllä, että tämä junnujen tietotaito ei sitten riitä liigatasolle. Lieneekö ipanjunnujen menestys vain huhupuhetta. Moniko ipalainen pärjää maailmalla? Isät hyysäävät poikiaan. Moni junnulupas on työtön kiekkoilija.'

Isät pois ipantouhusta. Saa nähdä mitenkä D1-junnut pärjää kun sielläkin häärää isät.

Äänestä
  • No katsoppa minkälaisia puukäsiä ipaan hakeutuu. Pitää olla melkoinen taika jim jos noista meinaa pelaajia tehdä.

    Äänestä

  • Ipan junnujen taso ei tule koskaan nousemaan, niinkauan kun yhden kekkulin suojatyöpaikka lopetetaan

    Äänestä

  • Ketä tarkoitat?

    Äänestä

  • Olkoot nimeämättä ! Jos johtajat ei huomaa tai välitä, niin sitten on kaikki hyvin

    Äänestä

  • no mutta puukäsi on puukäsi vaikka sitä valmentaisi kuka tahansa, niin siitä ei pelimiestä tule.

    Äänestä

  • Ipan viime kauden D1 toiminnalle nauraa koko pirkanmaalainen kiekkokansa. ja sama sekoilu jatkuu huhujen mukaan.

    Äänestä

  • tapparanmiesyes kirjoitti:

    no mutta puukäsi on puukäsi vaikka sitä valmentaisi kuka tahansa, niin siitä ei pelimiestä tule.

    Ei nyky kiekossa mitään pehmeitä käsiä tarvita,Jarkon aikaset kynäilijät viedään tänäpäivänä jalat edellä päätyovista.2015 jääkiekko on jalkoja,voimaa ja pelisilmää ääretttömän nopeatempoisella liikkeellä höystettynä.Kaikista noista Suomikiekkoilija tarvitsee eniten voimaa.On tosi surullista katsella esim.Kanadan 17-19 vuotiaiden penkkipunnerrus tuloksia,jotka ovat keskiarvoltaan 107 kg,meidän vastaavista en tiedä,mutta veikkaan ettei yli 75 kg nouse.

    Äänestä

  • Hieman vanhaa tilastoa jo, mutta onkohan tapahtunut suuria muutoksia sen jälkeen. Ja mitä vaikuttaa Jokerieden siirtyminen KHL-liigaan?

    Äänestä

Järventie on ainakin tehny meitä vastaan aikas paljo maaleja

Äänestä

Onko se Savolainen vielä Ipassa junnujen vake ? Entäs valmennuspäällikön suojatyöpaikka voimassa?

Äänestä
  • Onkos se Ipan valmennuspäällikkö vielä nuorten maajoukkuevalmentajan`?? Hah hah haa Ja vitut on , ei tullut touhusta mitään

    Äänestä

Ipan toiminta on vuosia mennyt alaspäin ja aina vaan huonommaksi menee.

Äänestä
  • Näin tulee käymään ja on käynyt. Täysin nolla ukko on valmennuspäällikkönäkin. Vieläkö se Savolaisjunnuvalmentaja touhuaa. siinä kanssa on ukko

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lopettakaajo kirjoitti:

Kuinka sarjassa meni Ipan junnuilla?

Hyvä valmennuspäällikkö , ja hyvä B-junnujen vake.
Ei tule ukkojen touhuista saatana mitään, mutta samat kekkulit vaan saavat jatkaa vuodesta toiseen
Oliko Pakarinen nyt hyviä luistelijoita joukkueessasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu