Soini on edelleen suurin oppositiojohtaja ja vaalikauden aikana hänen suuruutensa Sipillään on vain kasvanut. Myös ensi vaalikaudella Soinin tarkoitus on olla kaikista suurin oppositiojohtaja.
Soinista suurin oppositiojohtaja
12
76
Vastaukset
- Päällikköjohdosta
Suurihan tuo Isä-Timo on ja palvottu. Fanaattisimmat persut riisuvat varmaan mustan paitansa, polvistuvat sen päälle, kääntyvät kohti Iivisniemeä, polvistuvat ja kumartavat otsa ruvella kimittäen: Isä.Timo Akbar!
Soini on sääliö. Voitti vaalit mutta eipä ole vastuunkantajaksi. Tulokset näkyy Suoimen tilanteessa. Toista jytkyä ei edes viemäri vedä.
- AnteroLatvapöhö
pepep kirjoitti:
Ei saakeli...
Miksi minä perussuomalaista äänestän;
1) tyhmyys on meidän molempien lähtökohta
2) teen proteesin
3) jotain täytyy muuttua
4) vastustan marssilaisia
5) vanhat puolueet on
6) kun en pääse paskalle eduskuntaan
siksi minä Antero Latvapöhö piirrän vaalilippuun isolla PERUSSUOMALAISET,
laitan lappuun tekstin kakkos-JYTKY
Perussomalasille annettu ääni on kuin lannoite isänmaalle eli paskominen naapurin perunapeltoon.
- Kenttä_kysyy
Miten paljon suurempi Soinista voi vielä tulla? Eikö lääkärivaimo Tiinakaan saa mitään rotia tuohon suurenemiseen?
- IlikiAkka
Kyllä Soini on suuri oppositiojohtaja.
Ei hän niin pitkä ole, mutta se suuruus tulee ympärysmittaan.
Poiiittisesti Soini on suunsoittaja, vastuunkantajaksi ei ole.- HuomioitaVain
Laulun sanat vääristää tuon lepposuuden.
Pitäs olla, että ylipainoisissakin on poikkeuksia, puhutaan suurempia kuin hartiat kantaa.
https://www.youtube.com/watch?v=gfwhaes1ekY
- kauankohanjaksaa
elopainossa mitattuna vähintään kaksinkertainen ja älyltään alle keskinkertainen.
- IsäTimonSuuruus
Soini on ensi vaalikaudellakin painoarvoltaan suurin oppositiojohtaja, yhtä ylipainoista puoluejohtajaa ei ole. Hallitukseen ei rökäletappion jälkeen ole mitään asiaa, joten eikun uusia lastenlauluja opettelemaan ja takaisin oppositioon mölisemään.
- kenttä.kysyy
Isä Timolla suurin myös se paikka, jota hän ei sano myyvänsä??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2101376- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2870Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14782Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37718Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713