Akaan taksit /Toijala

peekele

Minkä takia taksit parkeeraa s-marketin sisäänmenon eteen vaikka niillä on oma parkkiruutu siinä vieressä,eikö taksikuskit ole sitä huomannut.Välillä on vaikeeta saada ostoskärryjä ulkoo
kun taksi on siinä vieressä.

3

530

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wepöäbq

      Varmaankin siksi kun on huonosti liikkumaan pääsevä matkustaja kyydissä.Usein kuskit on heidän kanssaa myös sisällä ostoksilla.

    • Mokomatmöhömahat

      Ajais varmaan sisälle asti jos onnistuis.Sama ilmiö muidenkin kauppojen pääsisäänkäynneillä. Huonosti liikkuva kyllä pääsis sieltä kauempaakin auttamalla sinne kauppaan. Tää on vaan pinttynyt tapa näillä taksi herroilla/rouvilla,ettei vaan tarvis ottaa muutamaa askelta enempää päivässä ja ettei vaan oikeajalka väsy kun on automaattivaihteinen kaara ja vasuri saa levätä aina.

    • peekala

      Akaan taksit palvelee asiakkaita, niitäkin jotka huonosti pääsee liikkumaan. Olen usein tullut ja mennyt Toijalan S-kauppaan tai Alkoon ja jopa tilataksi ollut edessä odottamassa vaivaista.

      Jos ei kärryjen kanssa ole ohi mahtunut autolle, saattaa näkökyky olla kehno. Jatkossa toivon vilpittömästi että valittaja ei nyt eikä koskaan joudu asioimaan missään muuten kuin omalla tai sillä pitkällä mustalla autolla.

      Niin, on pienet murheet peekele, hyvää vappua ja kevättä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1666
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1162
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      137
      950
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      14
      784
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      558
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      46
      542
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      485
    Aihe