Eivätkö Parkanon seurakunnan työntekijät osaa tervehtiä? Eikö seurakunnan työntekijöiden kuulu tervehtiä seurakuntalaisille sen sijaan että naama väärinpäin kävellään vastaan?
Parkanon seurakunta
11
807
Vastaukset
- lööperit
Ei pidä tervehtiä jo on hullu ajatuskin tältä poroporvarilta.
- vahinkomoikkaus
Jospa eivät tunne tai muista ihan jokaista seurakuntalaista. Minä tapaan työssäni aika paljon ihmisiä, enkä millään voi kaikka muistaa, kun kaupassa kävelevät vastaan. Joskus on ventovierastakin tullut sen takia vahigossa moikattua, mutta eipä tuo maailma siihen ole kaatunut. Joku on moikannut takaisin ja joku katsonut silmät pyöreenä, että mikä hiton ämmä toikin on.
- 1kunnontyöntekijä
vahinkomoikkaus kirjoitti:
Jospa eivät tunne tai muista ihan jokaista seurakuntalaista. Minä tapaan työssäni aika paljon ihmisiä, enkä millään voi kaikka muistaa, kun kaupassa kävelevät vastaan. Joskus on ventovierastakin tullut sen takia vahigossa moikattua, mutta eipä tuo maailma siihen ole kaatunut. Joku on moikannut takaisin ja joku katsonut silmät pyöreenä, että mikä hiton ämmä toikin on.
Ei kai kaikkia tarvi henkilökohtaisesti tuntea voidakseen tervehtiä=O. Jos kirkolliseen toimitukseen tulee eikä tunne pappia niin sittenkö pappi ei tervehi?
- emmeliina
Voi kyllä ihmisellä on pienet murheet, kun jaksetaan nähdä vaivaa tämänkaltaisista asiosta. Mikä estää sinua tervehtimästä ensin? Kukapa osaisi olla mieliksi kaikille?
- mortonki
Joo kyllä on kauheeta ku ei sanota moriens näille tärkeille kemooneille.
- Lapaojoon
Kyllä pitäisi tervehtiä. Palveluammatissa kait ovat siinä missä muutkin.
Kiitos yhteisestä jumalanpalveluksesta Karviassa, thats greats !!
- makeatamaniaa
Se joka lauloi keltaisessa mainospaidassa. Oliko hän mahdollisesti Parkanosta? Keltainen mainospaita näkyi tosi hyvin. Kyllä sitä osataan olla makea.
- Huomionkipeää
Tanssiryhmän "päällikön" plikalla ois voinu kans olla asianmukainen valkoinen, siisti paita niin kuin muillakin käsketyillä,,, vai oliko siinäkin kenties erottumisen paikka,,,, asianmukainen pukeutuminen opetetaan kotona ja on askel sivistyneisyyttä.
- verkkoaitaa
Miks ei missään lukenut hikitaito jooyy
- paatos
Kyllä oli hieno avustus Parkanosta Karvialaisille jumalanpalveluksessa,oli ilo katsella ettei ollut paatoksellista meininkiä KIITOS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273623- 412459
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut362304Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s72067Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431572- 381539
- 141342
- 1271302
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2661285Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451275