Moi! Olen 13 vuotias tyttö ja hauluaisin alkaa harrastaa jotain? Voi laittaa mitä itte keräätte tai mitä voisin keräillä:)
Mitä voisin keräillä?
9
268
Vastaukset
- harrastelevatko
Keräillä voi vaikka mitä, postimerkkejä, kuvia/tarroja, astioita jne. Muita harrastuksia voi olla valokuvaus tai joku urheilu.
- hienohomma
Kerää konjakkipullon korkkeja, niitä tatinmallisia. Harrastus ei maksa mitään, kun niitä löytyy lasinkeräyssäiliöistä.
- palkitsevaa9
Totta, se on jopa yleishyödyllistä, kun ei korkkeja sinne saisi laittaa.
Itse aloitin keräilyn noin saman ikäisenä. Ei muutakun rohkeutta vaan valintaan. Mikä itseäsi kiinnostaa? Historia? Rahat, tai vaikkapa lelut. Kyllä, lelutkin ovat keräilytavaraa. Muista että keräilyssä ei ole tärkeintä kohteen arvo, vaan mielenkiinto itselle ja asiaan perehtyminen. Onnea harrastukselle ja kerro mihin päädyit.
http://hopeinen-keskitie.blogspot.fi/?m=1- hienohomma
Juu, kolikoistakin voi aloittaa. Isomamman pöytälaatikossa voi olla jopa markka-aikaisia rahoja.
- huvinsakullakin
Kuulemma sikarien pantojakin voi keräillä. Ne säilyvät aina ehjinä, kun ei niitä huvita polttaa.
- öyliö
Sikareita!
- Rasia
Minä kerään tulitikkulaatikoiden kansia. Sekin on ihan kivaa puuhaa.
Itse keräilen vanhoja pulloja jos kirpputorit kiinnostaa niin sieltä löytyy aina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253