En tiedä johtuuko syömishäiriöstä (anoreksia bulimisin piirtein), mutta uskon niin.
Eli mun (kasvojen) iho on mennyt tosi huonoon kuntoon. Poskissa on pienenpieniä finnejä ja mustapäitä, ja leukaan ilmestyy aina vähän väliä isoja ja kipeitä ihonalaisia finnejä, joita ei saa puristettua.
Ennen mulla oli lähes virheetön iho ja nyt... voi itku. En voi haaveillakaan kulkevani ilman meikkiä, kun etenkin poskissa on lisäksi punaisia arpia, ku olen puristellut niitä finnejä ja mustapäitä.
Oon pian 28-vuotias, joten mistään teini-iän aknestakaan ei ole kyse.
Miten mä saisin tuon ihon paremmaksi? Onko yhtään kohtalotoveria?
Iho-ongelmat - APUA!!
rupinaama
2
129
Vastaukset
- Happobää
Ruoansulatuskanavasi on varmaan huonossa kunnossa. Suolisto-ongelmat näkyy ihossa. Kannattaa hoitaa limakalvoa piihapolla ja aloittaa suolahapon käyttö (lisää vatsahapon tuotantoa) eläinproteiinin kanssa. Ruoansulatusentsyymit auttaa pilkkomaan ruokaa ja tekee siitä sulavampaa, voi auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733340
- 622584
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582258Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1952178- 552082
- 421683
- 421661
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481280- 61149