Tuntuu et täs maailmas ei oo enää kunnollisii jätkii.. Tarkotan sitä et.. No mä kerron millane mä oon.. Mä en haluu mitää seksii tai yhtää mitää ihmisenkaa ketä kohtaa ei oo tunteit.. Mä haluun sitä vaa ja ainoastaa mun rakkaan kans.. Jos mun etee tulis alaston tosi hot nainen ni mä olisin vaa et painu vittuu lutka.. (vaik olisin sinkku).. Eli mua ei kiinnosta mikää seksuaalinen toiminta ellei oo oma tyttöystävä kysees.. Ja toinen asia on naistenhakkaajat ja raiskaajat.. Mä voisin kiduttaa semmoset ihmiset kuoliaaks ja mä nauttisin siit.. En kokis yhtää pahaa omatuntoo.. Oonks mä sairas vai ? Otetaa esimerkki.. Jos mä tapan raiskaajan ni mun mielest mä en ansaitse tuomioo vaa palkinnon.. Mä oon tämmöne varsinki siks et oma rakas on kokenu noi asiat pariki kertaa.. En vaa ymmärrä kui sairas tää maailma on.. Joku raiskaa jonku ni jätkät sanoo et hei jätkä sai pilluu onnee.. Siis kui sairasta! Pitäs hakata kirveel tommoset ihmiset kuoliaaks.. Oonks mä jotenki sairas/erilainen jätkä vai? Suurin osa naisist on lutkii ja miehet on tommosii kusipäit.. En yleistä.. Tuntuu vaa et oon ainut kel on järkee pääs.. Sairas on tää maailma.. Vai oonks mä sairas ku voisin kiduttaa joka ikisen ihmisen kel on kusta pääs ja nauraisin vieres paskast nauruu?
Oonko outo jätkä?
sairasmaailma
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaikea sanoa näin äkkiseltään. Hieman patoutuneelt kuulostaa. Kerro toki lisää, jos asia vaivaa vielä.
Sä et ole outo vaan mieleltäsi sairas.
Sä olet herrasmies. Se on kunnioitettavaa. Uskot rakkauteen ja sulla in tunteita. Ymmärrän vihan, joka epäoikeudenmukaisuuteen liittyy, mutta silmä silmästä ei toimi. Ole parempi kuin väkivallantekijät. Älä alene heidän tasolleen, mutta toki sen vihan ymmärtää, kunhan ei toimi niin.
Kyllä minä ainakin uskon rakkauteen ja olen hyvinkin tunteellinen, vaikka näin sinkkuna voin haluta ja myös harrastaa seksiä sellaisenkin henkilön kanssa, jota en rakasta. Tai no minkään rakkaan kanssahan en voisikaan sitä harrastaa, kun se oma rakas kerran puuttuu. Nytkö sitten olen jokin kusipää ihan vain siksi, että minulla on yksinäisenä sinkkunakin seksihaluja enkä nauti selibaatissa elämisestä vuodesta toiseen?
Ja siis totta hitossa haluaisin kyllä löytää sen oikean ja paljon mieluummin hänen kanssaan sitä seksiä harrastaisin kuin jonkun muun, siis niin että siihen liittyisi se rakkauskin, mutta kun siihen ei ole mahdollisuutta. Pidän mieluisampana vaihtoehtona seksiä edes joskus jonkun mukavan ja seksuaalisesti puoleensavetävän naisen kanssa, jota kohtaan en kuitenkaan tunne mitään suuria tunteita (välittämistä kyllä, en ole välinpitämätön ketään kohtaan), kuin ei seksiä ollenkaan.
Ja mikä ihmeen herrasmies sellainen mies muka on, joka sanoisi jollekin naiselle "painu vittuun lutka"? Minusta herrasmies on kohtelias ja tuollainen on kyllä todella kaukana kohteliaasta. Herrasmies ei lutkittele tai huorittele koskaan ketään (siinä missä aloittaja haukkui vielä suurinta osaa naisista lutkiksi, "suurin osa naisist on lutkii") eikä muutenkaan puhu loukkaavasti. Eikä ole myöskään ylimielinen. Minusta tuo aloittaja vaikuttaa todella ylimieliseltä, hänen viestinsähän on yhtä itsensä ylentämistä ja muiden halveksimista.
Nuo väkivaltafantasiat puolestaan ovat pelkästään sairaita. En minäkään kaikista pidä ja joidenkin käytös ärsyttää tai suoranaisesti suututtaa minuakin, mutta en kuitenkaan haaveile kenenkään murhaamisesta tai kiduttamisesta. Aloittaja vaikuttaa minusta kirjoittamansa perusteella aika tyypilliseltä narsistilta, joka ei tunne empatiaa.
Tuota "joku raiskaa jonku ni jätkät sanoo et hei jätkä sai pilluu onnee" voisin vielä sen verran kommentoida, etten ole kyllä koskaan kuullut sellaisesta, että joku olisi onnitellut raiskaajaa pillunsaannista. Huomattava enemmistö miehistä tuntee inhoa raiskaajia kohtaan ja halveksii heitä, aloittaja ei ole siinä ollenkaan mikään poikkeus. Suurin osa miehistä ei myöskään itse koskaan raiskaisi ketään missään tilanteessa.