Turvattomuus on lisääntynyt hälyttävästi

MitäTeemmeRikollisille

Rikollisjengit saavat mellastaa kuten haluavat. Suomi hukkuu rikollisuuteen alle 10 vuoden sisään, jos muutosta maahanmuuttoon ja rajavalvontaan ei saada aikaan.

9

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • persurikokset.kuriin

      Totta. Vasta oli perussuomalaisten palstalla luettelo heidän korkeiden jäsenten tekemistä rikoksista. Mukana oli paljon seksirikoksia. Persut huutavat homoista kaikenlaista mutta syyllistyvät lasten hyväksikäyttöön ja homoraiskauksiin. Väkivalta- ja varkausrikoksia löytyi. Ylätasolla tiedämme suuren joukon talousrikoksia.
      Rikollisuuteen tulee saada muutos. Sitä tulee alentaa. Ehkä passitamme jokasen persurikollisen rajan taakse. Itärajan taakse. Itähomojen pariin.

    • kiiiii

      juu. konnat kiikkiin pakkotyöhön.

    • neti

      Perussuomalaisten rikollisten suhteen tulisi nostaa kova linja. Ei mitään päänsilitystä vaan pakkotyötä ilman palkkaa. Sitä samaa mitä he vaativat omaa syytään työttöminä oleville.

      • Miksi haluat erotella eri rikollisryhmät rangaistusten suhteen? Kyllä komurikolliselle pitää vähintään sama rangaistus langettaa kuin persullekin.

        Kummallista rasismia komujoukoissa!


    • persurikoksetkuriin

      Huume ym rikollisliigat mellastavat. Talousrikolliset mellastavat. Rikkaille annetaan verohelpotuksia. Työläisen sotusta leikataan. Mummoja ei hoideta. Nämä rikolliset ovat kotikutoisia valkosuomalaisia rikollisia. Nääm rikolliset toimivat usein kansanivälisten liigojen osana ja tekevät rikosbisnestään tummaihoistenkin kanssa.
      Perussuomalaisten keskuudessa rikollisuus vaikuttaa olevan keskimääräistä suurempaa. Eikö oikeuslaitoksen tulisi ottaa tiukempi linja kaikkeen rikollisuuteen unohtamatta poliittisia konnia.

      • Tuollaisten heittojen yhteyteen olisi syytä laittaa hieman todisteitakin.

        Oman ansion verotuksen suuruushan ei ole niin ratkaisevaa yhteiskunnan kannalta kuin rahan jakaminen vastikkeetta. On päin vastoin innostavaa saada enemmän omaan käyttöön ansaitsemistaan varoista ja siitä hyötyy silloin muukin saamattomampi väki.

        Terveiltä ja työkykyisiltä pitäisikin vaatia vastapalveluita yhteiskunnalle niistä avustuksista kuten työttömyyskorvauksista joita maksetaan, sopiva olisi ehkä 20 tuntia yhteisöpalvelua viikossa. Työtä kyllä on jos sen tekeminen vain hinnoitellaan oikein. Nykyinen järjestelmä on suuren remontin edessä ja jos sitä ei saada vanhakantaisten kommunististen näkemysten vuoksi tehtyä niin kaikki kärsivät.

        Mistähän tilastosta muuten olet napannut tuon persurikollisuuden suuruuden? mahtaako sillä todella olla suurta eroa kommunistiseen rikollisuuteen tai Keskustan tai Kokoomuksen kannattajien? Tuollaisia heittoja pitäisi välttää jos ei ole faktaa esittää asiassa samaan syssyyn.


    • PERSEEEEEEEEEEEEEe

      Hallituspuolueet saavat mellastaa kuten haluavat. Suomi hukkuu rikollisuuteen alle 10 vuoden sisään, jos muutosta paskapuolueisiin ja kukkahattujeesustelijoihin ei saada aikaan.

    • gaers

      Persut ovat hallituksessa. He leikaavaat ja rajusti työläisten elinehtoja. Suurimmat rikolliset löytyvät persuista. Persut ja SVL:n uusnatsit karkotettava välittömästi Viroon.

    • aapeeli

      eiköhän eniten rikollisia on kuitenkin kokoomuksessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2859
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1682
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      104
      1010
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      925
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      863
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      770
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      766
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      761
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      742
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      685
    Aihe