minulla on varmasta pieni tyoelakeosuus (loppu kelasta) ja lahdin sen turvin taiteilijaresidenssiin saksaan tammikuussa 2013. varma kayttaa asiakkaitaan, ilmeisesti useita, jonain etatietokoneina, samaan aikaan varman virkailijat ilmeisesti juoksevat yrityksissa ja pankeissa tekemassa sijoituksia ja kauppoja.
mulle on aiemminkin kaynyt niin, etta olisi ollut hurjan hyva paikka tehda taiteita, kirjoittaa, tehda kuvataiteita ja musiikkiakin, ja mulla on vuosia ollut suomen taiteilijayhdistyksissa jasenyyksia. en kuitenkaan pysty toteuttamaan suunnittelemiani projekteja, ja nyt paadyin sellaiseen selitykseen, etta asialla on vakuutusyhtioista vakea.
kun kysymys on taiteilijoista jotka myos keskenaan kilpailevat, mietin kaksoisammattien mahdollisuutta. kuinka monia kulttuurin ammattilaisia tyoskentelee myos vakuutusalalla?
edelleen, kun on kysymys sijoittamisesta, myos taiteisiin sijoittamisesta, ja vakuutuksesta, mita kilpailusuhteita sielta loytyy?
varmavakuutus sijoittajana
varmaTaideSijoitus
0
55
Luetuimmat keskustelut
- 1771570
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.103782En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493