Carl Haglund är vår bästa kandidat.

Han har varit en alldeles utmärkt försvarsminister och kunde när som helst fortsätta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Callle kommer att gå långt ännu.

Äänestä
  • Calle olisi hyvä kompromissi tasapuoliseksi pääministeriksi, koska fennopuolueet vain tappelevat keskenään ja mikään ei edisty.

    Äänestä

Rkp ei saa koskaan pääministerin, ulkoministerin ja valtionvarainministerin salkkua, tyvärr.

Äänestä

Calle Haglundhan on aikamoinen luikuri. Nimittäin paasaa pakkoruotsista kurkku suorana, mutta itse Mattlidenin lukiossa vältti kokonaan ns. "pakkosuomen"!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


honomröstarvipå kirjoitti:

Han har varit en alldeles utmärkt försvarsminister och kunde när som helst fortsätta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu