Tässä pohtimista Lieksan pojille.

Hyvät Lieksan joutomiehet, jotka päivät haukutte maahanmuuttajia, sos. toim. päätöksiä ja vasemmistoa.
Annan teille mietittävää, tässä otos luonnosta, miettikää sitä voiko mies hyödyntää tätä itseensä ja löytää uuden harrastuksen " paskanjauhanan" sijaan.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mene sinä mamujen kanssa marjaan ja ota kuvia niin saat hyviä otoksia albumiisi!

Äänestä

Antaako mamu miehet ryppyreikää herkästi? Ja onko mamun ryppyreikä tiukempi kuin paljasjalkaisen lieksalaisen?

Äänestä
  • Jos joku Lieksan poika sattuu ymmärtämään mitä tuossa tapahtu, niin joku tulee sitten sen selittämään toisille
    Noin voi käydä jopa ihmisten kesken.
    Korjaan varalta, että miehen ja naisen, heh heh hee ( lieksalaista huumorrii)
    Mutta luulen, että vähä on tälläkin palstalla lukijoita, jotka ymmärsi

    Äänestä

Mitä serkumpaa sitä vammasempaa.

Äänestä

Hyvä Aleks.
Muutin itä-rajan tuntumasta Helsinkiin vuonna 1969 työn takia.
Alussa kävin kotikonnuilla aika usein ja jotenkin se tuntui kotsalta.
Nyt vuosikymmenet on vierineet, sukulaiset melkein kaikki lähteneet muualle ja osa makaa siellä kirkkomaassa ja käyntivälit ovat harvenneet.
Omat lapset ovat vanhin 41 ja nuorin 28 ja olleet ikänsä pääkaupunkiseudulla, käyneet koulunsa ja ovat työssä.
Olen joskus näyttänyt lapsilleni tätä keskustelua mitä käydään ja huvittunut on ollut ilme kasvoilla ja joskus ovat kysyneet, että onko totta faija, että nuo ihmiset on noin yksinkertaisia juntteja ja isänä joudun vastaamaan, että kyllä.
Mutta kaikesta huolimatta tullaan kesällä kalalle ja Hyvää Kevään jatkoa teille.

Äänestä

kaikkihan lieksalaiset serkkujensa kanssa nai, että rutisee.

Äänestä
  • älykkyys se hehkuu Juukaa ja Nurmestä myöten kun lieksalainen öyhöttää heh heh

    Äänestä

Perkele me ruveta ketään kumartelemaan vaikka olsisitte millaisia hyväntekijöitä ja yli-ihmisä tahansa!

Äänestä
  • kirjain sekoitus.
    Komiasti poika kiruat, mutta muista sinä pyörit poika persauki ja paskat housussa junttikylässä, kun osa lieksalaisista on älynnyt lähteä muualle töihin, joiilakin on elämä ok siellä ja sinä joutomies, mene peilisi eteen ja anna toisten ihmisten olla rauhassa ja yritä laittaa asiasi kondikseen.
    Säälittävää jengiä pyörii pikkukylien turuilla ja toreilla ja oottavat että sänkyyn syötetään ja äitee paijaa pikaraasun uneen

    Äänestä

Älkää välittäkö , hyysärillä oli vaan paha olo ja näin halusi sen johonkin purkaa.

Äänestä
  • Olen jo keski-ikäinen mies ja asun täällä somalien keskellä kerrostalossa.Nöyrä toiveeni on kun noudattaisivat edes järjestyssääntöjä, niin vois edes jollain tavalla heitä sietää.

    Äänestä

  • Juntilla on tosi paha olo kunhan se tajuaa, et muu maailma tulee varsin mainiosti toimeen ilman Lieksaa ja junttia, mutta Lieksa ja juntti ei tuu toimeen ilman muuta maailmaa. Ilman niitä jotka juntin elättää. Me kun pannaan "hana" kii niin juntti puree puuta.
    Itkee ja puree!

    Äänestä

  • Me ei sinun centtejä tarvita.Pistä vaan hana kiinni!

    Äänestä

Ohan se tosi, että missään muussa kyläpahasessa ei ole yhtä sisäsiittoista ja typerää porukkaa kuin Lieksassa. Kierrän kaukaa sen paskaläjän seuraavan kerran lomaillessani.

Äänestä
  • Kyllä Lieksassa on jotakin hyvää.....
    NO ei tule nyt mieleen, mutta jotakin se oli

    Äänestä

Siehän järkeviä puhut! Paina vaan kaasua kohdalla jos satut täälläpäin liikkumaan!

Äänestä
  • Voihan sitä ajaa kajaanintietä kohti onnenmaata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AkselsWonP kirjoitti:

Hyvät Lieksan joutomiehet, jotka päivät haukutte maahanmuuttajia, sos. toim. päätöksiä ja vasemmistoa.
Annan teille mietittävää, tässä otos luonnosta, miettikää sitä voiko mies hyödyntää tätä itseensä ja löytää uuden harrastuksen " paskanjauhanan" sijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu