Stihl RE108 painepesurin varaosat?

käsinpesulle

Jäi syksyllä pesuri yöksi pakkaseen ja arvaahan sen, että huonosti siinä käy. Vesi tulee nyt vähän mistä sattuu pistooliosasta. Pesuri käy, mutta ei kehitä painetta.
Yritin googletella, mutta en löytänyt mistään sivua, josta voisi katsella varaosien hintoja. Ainakin tuo pistooliosa menee uusiksi.

7

2805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysymälläselviää

      Voipi olla että varaosahinnastoluetteloa ei netissä ihan joka puoti julkaise. Myyjältä saa hinnat kysymällä. Tuskin ovat bulkkikamaa joten hintakin on sen mukainen.

    • Pilakalu

      Kävi samoin. Kansi halki messinkitulppien välistä.
      Ei nosta painetta. Luulempa, että sinulla on sama juttu.

    • Anonyymi

      Itsellä vähän sama juttu. Ostin tuon STIHL163 Plussan 4 vuotta sitten. Maksoi yli 600€. Letkun päästä messinkiosa katkes O-renkaan kohdalta. Tuo osa maksaa varmaan 10€ joskin sitä ei tietenkään voi ostaa erikseen vaan koko letku tarvii vaihtaa 260€. Törkee hinta 600€ pesuriin. Menee letku .... ja pesurin merkki vaihtoon.

      • Anonyymi

        Sahhan noita nyt paljon paljon halvemmalla.


      • Anonyymi

        Laita kuva ja tietoa siitä 260€ letkusta tai osasta.


        Stihlin varaosakuvastosta saa varmasti jokainen kuvan sähköpostiin ja hinnat osille kun vaan kysyy. Ja on niitä netissä myös kun katsoo.

        Stihl vaan vaikeuttaa koneiden korjaamista ja millään muulla työkalulla ei ole samaa, painepesurivalmistajien varaosakuvasto tulee sähkäpostiin kun kysyy jos ei ole netissä.

        Dussin sivuilta voi ladata poravarasoihin kuvan, boschi, metabon, feinin, sivuilla voi hakea osista ja numeroista, voiteluohjeista. Eli ympäristö kiittää ja ei tarvitse rassata päätä.


    • Anonyymi

      Hydrauliletkuliikkeistä kannattaa käydä kysymässä apuja.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe