Kannattaa käydä Lidlissä

Kannattaa käydä Lidlissä kaupassa. Valikoimat on kuin Neuvostoliitossa aikoinaan. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428407073922.html
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olimma vaimon kanssa mänössä polokupyörilla Lieksasta Herttoniemen Lidliin kun naapurin Kake tuli mopolla vastaan ja sano, että tavara on loppu.
Ol aivan kun 1967 kun meinasimma soutoo Moskovvaan hakemmaan makkarroo.
Nämä on niin tärkeitä asioita Lieksan kannalta jotta toivomma lissää

Äänestä
  • Miten moni juttu tällä palstalla oikeesti liittyy millään tavalla Lieksaan? Ei kovinkaan moni.

    Äänestä

  • Ehhehehe kirjoitti:

    Miten moni juttu tällä palstalla oikeesti liittyy millään tavalla Lieksaan? Ei kovinkaan moni.

    Kyllä homojutut liittyvät, ihan oikeasti

    Äänestä

Mutta on se silti halpa kauppa, kävin tänään,,,atria lauantaimakkara 81 senttiä
erikoisvehnäjauho 2kg 88 senttiä, hieno sokeri 68 senttiä kilo,,jaffa limppari 1,5l 91 senttiä,,vichy (sitruuna) 2l 1.30e,,maalaisleipä 89senttiä..uunilenki 68senttiä,,riisifrutti 73 senttiä,,atria lihapyörykät 70 senttiä,,kuivahiiva 5 pussia 59 senttiä!
Käykääpä samat s-marketista tai citymarketista samalla hinnalla? Ei taida onnistua!

Äänestä

Mulle riittää lauantaimakkaraa alle puolen metrin pätkä ja sokeria osta kiloittain. Leipäkin tuntuu liioitellun isolta, melkein metrinen jutikka eikä noin pitkää uunilenkkiä olekaan. On tainnut mennä rahat ja pituusmitat sekaisin?

Äänestä

Miksi heittäydyt tyhmäksi, tai luulen ettei sinun tarvitse teeskennellä!

Äänestä

Olipa niin tai näin, saan suurperheelleni ostettua lidlistä huomattavasti halvemmalla ruuat kuin muualta. Ostan kerralla enemmän niin ei tarvitse jatkuvasti käydä.

Äänestä

Kävin tänään Lidlissä. Katokseen ei saa enää ajaa. Estetty on porsailla.

Äänestä
  • Ei lieksalaista saa estää! Lieksalainen työntää rottelonsa vaikka Sivan tuulikaappiin, jos haluaa ja kun yksi tekee niin, mahtuu siihen useampikin.
    Pielisentienkin vasemmanpuoleinen liikenne loppui vasta, kun vasen kaista poistettiin, nyt on pakko ajaa lirutella vain oikeata puolta. Milloinkahan keksitään, että on helpompi pyskätä tien varteen kuin nousta ns. "taskuun"? Siihen vain jonoa muodostamaan. Taskuissakin rottelot vinksin vonksin, kun ei osata päättää panisiko tuonne vai tänne päin vinoon, suoraan ei ainakaan.
    Vain lieksalainen voi olla niin tyhmä!!!

    Äänestä

  • Pysäköintitaskuun koukataan jalkakäytävän kautta, jolloin rottelo jää poikittain keula tielle päin. Ainakin Icellan edessä autot ovat aina poikittain taskuissa. Samoin Cittarin sivulla.

    Äänestä

Kävin tänään kusella Lidlin katokseen. Betoniporsaat eivät estäneet lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lidlin kirjoitti:

Kannattaa käydä Lidlissä kaupassa. Valikoimat on kuin Neuvostoliitossa aikoinaan. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428407073922.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu