Pesin vanhaa (60 v) Mongolian vaahteraa painepesurilla, jolloin sain sammaleet ja jäkälät irti vanhasta runogosta,. Varsinainen kaarna ei näyttänyt vahingoittuvan. Puu on vanha ja laakeasti kasvava mutta pääosin elnvoimainen. Kevennän silloin tällöin raskaimpia vaakaoksia.Teinkö hyvän vai tihutyön?Eli onko sammaleet ja jäkälät puuta heikentäviä loisia vai elääkö ne molemminpuokisessa vuorovaikutuksessa. Jäi asia vaivaaman teon jälkeen.
Vanhan puun pesu painepesurilla - karkasiko mopo?
Kissimirri69
2
100
Vastaukset
- pöljyys_on_ikuista
Näytät olevan näitä surullisen kuuluisia asfalttivihreitä. Oikealle ihmiselle ei tulisi ikinä mieleen poistaa puun pinnalta sammalia tai jäkäliä. Voi Herra Jeesus.
- kysyvätieltäeksyy
Kuivata marsu kissa mikrossa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074897Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744251546- 1911128
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101108Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk161026Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826