Nettikiusaaminen

Kysyn julkisesti kansanedustajaehdokkailta sallitteko jatkossa edelle toiminnan jollin nimimerkkien varjossa voidaan jotakin henkilöä kiusata lähetelllä pornoa hänen nimissään keskustelupaltalle ja paltsan toimijat eivät niitä edes poista?
Nostatteko kätenne edelleen että joo joo, niitä vastauksia en kaipaa, Teidän tulee todella ryhtyä yli puoluerajojen toimintaan ettei nettikiusaaminen saa olla.

Kyllä te poliitikkona olette sitten raportoimassa kaikissa tapahtumissa lausuntoja antamassa kun jotakin on vakavaa tapahtunut mutta ainako annatte vahingon ensin tapahtua ennenkuin Teitä kenenkään yksilön asia kiinnostaa..
Olen nyt yrittänyt jopa ministeriöön postittaa ja jopa olla yhteydessä näihin kansanedustajaehdokkaisiin mutta ihan yhtä tyhjän kanssa.
Tunnen itseni joskus voimattomaksi kun todella minua ei paremmin kuunnella eikä oteta selvää varsinkaan Lieksan poliisissa jotka todistettavasti ovat jopa hyvin puolueellisia ja jopa puhuvat muunneltua totuutta lausunnoissa eli kun esim kinuun käytiin käsiksi ja jopa pysäytin poliisiauton ja totesin henkilöiden tuntomerkit niin mitään ei tapahtunut lausunnossa todettiin että poliisi oli etsintätehtävässä ruunaalla mutta todellisuudessa he olivat satamassa nakkijonossa jonka näimme todistajien kanssa.
Kotiini tehty ilkivalta on selvittämättä ja monta muuta asiaa jotka on tapahtunut jopa siten että koskemattomuuteni uimahallissa parrasta vetämisineen on kuitattu poliisin pään silityksella samoin moni muu asia.En voi luottaa poliisin tasapuolisuuteen tämän jälkeen

15

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • likvi

      Tähän tulisi puuttua ja tehdä asiasta kirjelmä valtiovallalle. On todella ikävä piirre, pitäishän politiikan olla muuta kuin netissä kiusaamista, häpäisemistä ja muuta halventamista. Kannatan, jos asian puolesta voisi adressiin nimensä pistää.

      Tämä toiminta ei edistä ihmisten lähtemistä mukaan politiikkaan tai ei kannusta äänestämään.

      • Kauniita sanoja mutta kun yksinkertaisesti joskus ihmiset eivät jaksa olen jaksanut mutta kuitenkin.Atressit ovat surunvalitteluja omaisille

        On todella vuosikausia jaksanut olla kiusattuna. olen välillä näyttänytettä pärjään ja edustan jopa maatamme joissakin kisoissa mutta ,kuitenkin nyt on aika puuttua ja tehdä vetoomus.
        Minäkin olen ihminen ja teen työtä vapaaehtoisena toisten hyväksi ja minua koko ajan voidaan loukata, miksi se on häpeä mielestäni virkavallalle jotka pitävat kädet taskuissa katsellessan noita pornokuvia ja nauttivat siitä että on se mukavaa kun minua tölvitään niin hekin saavat jotakin katsella. eli annan hieman takaisin virkavallan toimille.
        Mutta katsotaan mitä sanoo poliisihallitus jonne ministeriö asian siirsi meneeko taas seuraaviin eduskuntavaaleihin asiat ja päätös tulee asia on vanhenunut kuten aikanaan Lieksan kaupunki antoi virheelisen valitusosoitteen ja ministerit pallotteli aikansa kenelle asia kuulu nyt poliisi kamisaripäätöksestä en saa hakea muutosta vaan kannella ja toki sen teen jos jaksan enää kaiken touhun keskellä mutta todella en kaippaa sääliä ja huulelten havinaa kuten totesin vaan todella toimia. MK


      • kellarilukkoon

        Ethän vaan ole käynyt sielä viinikellarisssasi. On kuin kännissä kirjoitettu.


    • huuhaataas

      Ehdottomasti henkilön tulee vaihtaa puoluekantaansa, koska kerrotun perusteella kyseessä on kepulainen.Varsinkin parrasta vetäminen uimahallissa on tuomittavaa, hyvä ettei ole partaan vetäisty.
      Eli laitappa jäsenhakemus vaikka Kristillisiin, niin nehän ne hoitelee tuonkaltaisia yhteydenottoja tuonne huuhaa puolelle.

      • Juten edellä totesin huulten havinaa kaikilta puolueilta. Tuo toiminta on ollut pientä jos parrasta vedetään mutta jos tuotetaan jänteen murtuma.
        Ja jos todetaan tänne ei tarvitse paskapaperia kantaa kun havaitin luonnossa akkuja sekä koirarakiksi toeaminen kun sitten poliisit puhalluttivat minut niin kysyin todistajan kuullessa oletko ennen koiraa puhalluttanut. joten todella minua on loukattu aikanaan kysymällä vieläkö ole naimisissa joten minulle jäi hieman paha mieli siitäkin poliisin toiminnasta tänään on edemenneen puolisoni syntymäpäivä jonka viisellä hetkellä olin myös läsnä hieman yli 9 vuotta sitten ja juuri tänään poliisilta tuli kirjeitse paskaa silmille ja tuo puhelinsoitto ja minun pitäisi taa huomenissa olla kunnosssa laulamassa.
        Tämä on todella suorastaan vittumaista kohtaani jatkuvasti Lieksassa


      • kevättäkö
        markkukorpinen kirjoitti:

        Juten edellä totesin huulten havinaa kaikilta puolueilta. Tuo toiminta on ollut pientä jos parrasta vedetään mutta jos tuotetaan jänteen murtuma.
        Ja jos todetaan tänne ei tarvitse paskapaperia kantaa kun havaitin luonnossa akkuja sekä koirarakiksi toeaminen kun sitten poliisit puhalluttivat minut niin kysyin todistajan kuullessa oletko ennen koiraa puhalluttanut. joten todella minua on loukattu aikanaan kysymällä vieläkö ole naimisissa joten minulle jäi hieman paha mieli siitäkin poliisin toiminnasta tänään on edemenneen puolisoni syntymäpäivä jonka viisellä hetkellä olin myös läsnä hieman yli 9 vuotta sitten ja juuri tänään poliisilta tuli kirjeitse paskaa silmille ja tuo puhelinsoitto ja minun pitäisi taa huomenissa olla kunnosssa laulamassa.
        Tämä on todella suorastaan vittumaista kohtaani jatkuvasti Lieksassa

        Tuonkaltaiset jutut nyt ei sattumoisin kuulu tälle palstalle. Naputtelehan sinne omille sivuillesi tuollaiset, äläkä tänne. Ei kiinnosta ketään.


      • kevättäkö kirjoitti:

        Tuonkaltaiset jutut nyt ei sattumoisin kuulu tälle palstalle. Naputtelehan sinne omille sivuillesi tuollaiset, äläkä tänne. Ei kiinnosta ketään.

        sattuiko pahastikkin ohimoosi koska jos kaikki törky sallitaan viranomaisten taholta ja lainsäädäntöä ei muuteta koska muuten tälläisen palstan suuren rahan toiminta lakkaisi jotka saadan mainoseuroja ja kun suuren rahan mahdilla nytkin mennään eduskuntaan ,ei sinne köyhät mene kuin siivellä


    • Kuten olen todennut oli teidänkin edustajiin asiasssani yhteydessa joten ei liene kiinnostava

      • joten tämä on sisäministerille jopa tarkoitettu huomio


    • Mitä totean on todistettavissa kuten ilkivallat ja varkaudet jota perhettäni on kohdannut Lieksassa aina tulee päätös ei tutkimusta jatketa eli asia on aina jäänyt selvittämättä poliisilta. Jos nyt jokin otti nokkiinsa niin selvää on että suoranaista valhetta ja tätähän olette halunneet että sanon totuuden.
      Nyt on aika myös olla tasapuolinen eikä virkavallan tule asioissa olla noin puoluesidonnasia ja riippuvaisia kuten aina ovat olleet lieksassa kohtaani todella mitään tutkimusta ei ole tehty niinkuin pitäisi suorittaa tasapuolisesti jopa hukataan todistusaineisto selvityksissa kirjoitetään oman mielen mukaan eikä pysytä mitkä ona faktat

      • pois_pahasta

        Kannattaisiko ajatella muuttoa pois sieltä Lieksasta, jos noin paha olla siellä paikkakunnalla. Monet eläkeläiset muuttaa entisille synnyinseuduilleen. Josko semmoinen auttaisi pääsemään eroon niistä pahoista lieksalaisihmisistä ja Lieksan ,( mielestäsi), epäkelvoista virkavallan edustajista.


      • pois_pahasta kirjoitti:

        Kannattaisiko ajatella muuttoa pois sieltä Lieksasta, jos noin paha olla siellä paikkakunnalla. Monet eläkeläiset muuttaa entisille synnyinseuduilleen. Josko semmoinen auttaisi pääsemään eroon niistä pahoista lieksalaisihmisistä ja Lieksan ,( mielestäsi), epäkelvoista virkavallan edustajista.

        Älä unta nää että minä antaisin noin vaan periksi koska tiedän myöskin sen,että minulla on hyviä ihmisiä ympärillä ja myöskin mahdollisuus harrastaa kuten tänään olin laulukisoissa.Juliessa
        HUomenna sitten invalidiyhdistyksen vierailu Ilomantsiin Toivonlahteen ja lauantaina kehitysvammaisten musiikkiryhmä sunnuntaina kuoro maanantaina entisen liikenneministerin mukana Lieksassa ja tänään olin radiossa kertomassa Pieni ele keräyksestä Joten minulla on toimintaa vaikka jotku kaikin tavoin yrittää sabotoida kuten seurakuntavaalen aikaan häpäisykirjoituksilla mutta se on hänen ongelmansa
        Selvää on että myöskin esitän mielipiteeni ja siitä ovat aikanaan ohjeistuksen saaneet miten viranomaisten tulee käyttäytyä kanssani MK


      • Minulle soitti poliisin nimissä henkilö en antanut henkilötietoja koska Lieksan poliisin tutkimukset ja kohtaani harjoitettu härskit kirjoitukset ovat heillä tiedossa ja koska sisäministeriö siirsi asian poliisihallitukselle jolle toimitin myös asiaan liittyvat asiakirjat niin pidän poliisitoimen sisäistä tiedonvälitystä hataraksi ja myöskin kansalaisen oikeusturvaa loukkaavaksi Joten kysyn Sisäministeri Päivi Räsäseltä sallitteko tuollaisen pallottelun poliisitoimessa
        Olin juuri yhteydessä Itäsuomen läänin apulaispoliisipäällikköön asiasta. joten katsotaan


    • PerusLieksalainen

      Eipä ole uutta että Lieksan poliisi jättää rikos ilmoituksia tutkimatta.Minä ja kaksi kaveriani saimme viime syksynä teksti viestin jossa meidät uhattiin tappaa.Kaverini oli poliisiin yhteydessä mutta edes rikos ilmoitusta ei otettu vastaan sanottiin vaan että odotellaan tuleeko viestejä lisää vaikka jo lähes vuoden ajan samainen häirikkö oli lähetellyt kymmeniä häirintä viestejä meille kaikille,myös öiseen aikaan viestejä tuli.Mielestäni kyseessä oli laiton uhkaus.Puhelin numeroiden vaihto oli ainut keino jolla häiriköinti saatiin loppumaan.

      • OnpahanPorukkaa

        Melko outoa toimintaa poliisilta olla ottamatta rikosilmoitusta vastaan. Pohjois-Kurjala rasisteineen ja muine munapäineen nyt on tietysti sellaisessa maineessa kuin on, ja on sen varmasti ansainnut. Sisäsiittoisten paikkakuntien tinalakit ovat kautta aikojen olleet laiskoja ja yksinkertaisia eivätkä sählyä työaikanaan pelaavat sukupolvet niitä paremmiksi tee. Mutta kyllä nyt perkele kynä pitäisi sentään kädessä pysyä kun kerran veronmaksajan kustantamaa leipää syö. Taitaa olla täysin munatonta porukkaa koko Lieksan vellokkaat. Ei maistu työ vaikka palkkakin maksettaisiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7771
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3027
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      344
      1957
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      276
      1604
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      133
      1407
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1199
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1112
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1046
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      1002
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      961
    Aihe