Salaperäinen Kotkan tappouhkaaja on uhannut tappaa sittisontiaiset Haminasta ja osin jopa Miehikkälästä( se sisäsiittoinen kepulikunta jossakin periferiassa).
Sehän on haminalaisten tappouhkaajien lääniä, ei sinne kotkalaisilla ole asiaa. Onko asiaan mitään lisättävää vai ei?
Onko tappouhkaaja Salen ryöstäjä?
Vastauksia.
Sehän on haminalaisten tappouhkaajien lääniä, ei sinne kotkalaisilla ole asiaa. Onko asiaan mitään lisättävää vai ei?
Onko tappouhkaaja Salen ryöstäjä?
Vastauksia.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Haminan ja Miehikkälän sittisontiaiset (Geotrupes stercorarius) on jo tapettu. Nyt on virolahden kaljukekomuurahaiset (Formica polyctena) menossa.
Äänestän ja äänestä sinäkin silti Jani Toivolaa (kuvassa keskellä). Siinä on mies joka ei pelkää paskaduunia kuten perussuomalaiset vellihousut tai paskantärkeät kokoomuksen pedofiilit puhumattakaan kepun paskamahaisista ikivalittajista tai aatteeseensa hirttäytyneistä vasemmistopelleistä tai menestyksensä iltaruskossa paistattelevista demariluteista.
http://kuvapilvi.fi/k/yJTR.png
Muuten hyvä ehdokas mutta ei ole kaakkoissuomessa ehdokkaana. Ei se silti estä äänestämästä häntä.
Puluuja tulee paljon kesäällä.
Mitä
Olli Gekkonen tai joku muu persu siihen sa ooo sa sanoo??
Onko sulla ollut liskojen yö vai mitä hourit gekkosta?
Sain tällaisen luontokuvan kun pyöräilin tampsan montun ohi.
Ähinästä, puhinasta ja muusta järjettömästä mölystä arvelin ensin että A Hirvonen on paikalla etsimässä tappouhkaajaa tai pitämässä mielenosoitusta sen puolesta kun ei siitä tuuliviirihirvosesta niin tiedä ketä milloinkin kannattaa.
Onkohan sillä kaksisuuntainen mielialahäiriö?
Mutta sielähän uiskentelikin kaksi suojaväriin pukeutunutta vesipäätä.Miten lienee päässeetkään korkeakosken yli tampsalle?
http://4.bp.blogspot.com/-EoNyYjWZF-U/Uoiz3Go36nI/AAAAAAAACA0/gPFv0NABNLo/s1600/jussi.ja.olli.terra.3.JPG
Nyt ole väärässä.Tuossa altaassa ovat herrat Hirvonen ja Kervinen omassa liemessään mitä se sitten lieneekään.
Olen ollut kovin kiireinen koko viikonlopun enkä ihan kaikkea vielä tiedä. Se on kuitenkin varmaa, että yksikään oikea tappouhkaaja ei ole ollut Salen ryöstössä tekijänä tai edes avustajana.
Saanen kysyä jotta ootko haminan vai kotkan tappouhkaaja vaiko molempien yhteinen ja mikä on suhteesi ahkeriin ahtaajiin?
Laitan lisäkysymyksen.On sitten erillinen tai yhteinen tappouhkaaja niin onko hänellä valtuuksia määrätä Tavastilan kentän vesipostin käytöstä.
Jos on, niin kuka on antanut valtuudet ja ovatko valtuudet jotenkin rajatut vaiko peräti rajattomat?
Vai onko ne otettu lupia kyselemättä kuten tappouhkaajilla useasti on tapana?
Tappouhkaajalla on vesipostin rajoitettu käyttöoikeus, max 8 m³ /vuorokausi. Käyttökohde on vapaa muuten mutta kymijokeen ei saa juoksuttaa eikä junia pestä.
Suuremmista määristä päättää Arto Hirvonen tapauskohtaisesti. Niistä on ehkä parempi kysyä häneltä suoraan.
Jotain sentää selvis ja kiitos siit mut onks tietoo kuka on antannu valtuudet vai Hirvonen?
Hirvonen onantanna ja laksu on tulossa kaikki alle.
Tiiättes työ mitä! Mie oon nyt kyl sitä mieltä, että sorisie köyttö pitäisi laillistaa. Mikä perkele siinä muka on kun ei kuollutta eläintä ei saa käytröö erekstion saavuttamiseen. Kun miun akkani ei säväytä ni olishan se mukavaa minullekki jotai saada. TÄHÄN JOS SAADAAN MUUTOS, NI VOISIN MIEKI TULLA PAINAA TEIT KAIKKII. ELi jos kiinnostaa tälläi vanhempi herras mies ni soittakaa 358900673400
Tiesittekö muuten, että Hirvonen on ajanut Veikko Vennamon autoa.