Oli vuodattanut sokotastaan öljyä taloyhtiön parkkipaikalle. Hallituksen pj puhutti skodistia, ja sopivat että valunut öljy puhdistetaan öljyn puhdistukseen erikoistuneen yrityksen toimesta - Sitä ei korvattu tietenkään taloyhtiön varoista, vaan hallitus katsoi, että kyseessä oli vahingon aiheuttaminen.
skoda on harmi, ja vuotava sämpylä.
skoda on harmi, ja vuotava sämpylä.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Öljyn vuodot ovat olleet Skodan ongelma koko sen elin iän. Ei käy katteeks skeidasella ajelevia,huh,huh
Surkea trolli, et tätäkään keksinyt itse, vaan varastit idean minun kirjoituksestani:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13533996
Muuten oikein, mutta se öljynvaluttaja oli tojo auris vm 2014.
Skeidailu on tie monenlaisiin lisäkuluihin.
toyota avensiksesta RÄJÄJÄHTI DIISELI MOOTORI TERO....
tero on homo..
Onko valehtelu kivaa, saako siitä orkun?
Hyvä että skodailijan tekemään rikokseen puututtiin, niin sitä pitää.. Ei erityisoikeuksia itäpulkkien omistajille.
Elämässä halpa on yleensä kallista. Mutta kun skoda ei olekaan halpa, vaan ns. kallis halppis. Eli mahdollisimman huono ostos. Onhan öljyvuodot ja -kulutus siitä selvä osoitus
Kyl mää nyt en oikein usko sun juttuihis öljyvuodoista ja -kulutuksesta. Oleks sää ihan tosissas? Kuulostaa ihan kuin valehtelisit. Et kai sää suinkaan nyt vain trollaa?
Selevästi valehtelee.
skodaseppo maksaa, vielä eläkkeestäänkin skodan tuottamia harmeja.
Siltä se näyttää!
skeidaus on sairaus
Nii justiinsa
Hyvä, jusu-petteri-7v, näin sitä pitää paljastaa näiden lasten leikit!
skodat vuotaa sekä vettä että öljyä
Niinkö tekköö
Meidän iskä kiroilee kamalasti aina kun se lähtee aamulla töihin.Sillä on kamala kiire aina mutta silti se juoksee sisään monta kertaa ja sillä on joku iso muovipurkki kädessä ja se avaa meidän Skodan konepellin ja jotain se siitä purkista kaataa sinne konepellin alle.
Minä olen kysynyt iskältä monta kertaa että mitä se kaataa sinne konepellin alle mut ei se kerro vaan alkaa aina kiroilla kamalasti nii että meidän äitikin itkee joskus aina.
Heippa .Minä menen vielä nukkumaan takaisin ettei iskä nää että minä olen sen koneella.
Niinkö se tekköö
ainahan skeidoista tulee nesteetpihalle
Skodat ovat kamalia romukasoja.
Niin ovat ja oikein irvokkaan ja törkeän näköisiä rumia kippoja. Ämpärimuovi nitisee ahtaassa itäkabiinissa, ja taka-akseli pompottaa ja koko karmea kosla vaaputtaa menemään - kunnes hajoaa. Skottaraisen lento on lyhyt, mutta ruma!
ihan oikein skooda jullille
Onneksi skodistit ovat kuulemma rikkaita, noiden öljyvuotojen siivouttaminen erikoistuneilla yrityksillä ei ole ihan halpaa hommaa. Nuo ne skodistit varmaan maksavat taskurahoillaan.
Ai mutta skodaahan ei pitänyt olla muuta kuin vain omakotitaloissa asuvilla? Miksi ei oikeasti ole ensimmäistäkään, mutta vuokrakasarmien parkkiksilla on kasapäin.
Saudi Arabia to build 400 mosques in Finland?
http://www.barenakedislam.com/2015/10/05/more-than-3000-angry-germans-march-to-the-german-czech-border-to-protect-against-muslim-invaders/