Soini täysin pihalla

Soini näyttää olevan täysin pihalla kaikissa asiakysymyksissä YLE 1:n menossa olevassa vaalitentissä. Naistoimittaja lyö kuin vierasta sikaa. Soini änkyttää punavihreistä, Nalle Wahlroosista ja Rinteestä, mutta yhtään selvää vastausta ei tule. Säälin Soinia, kun yhtään ensimmäistä vastausta ei tule yhteenkään kysymykseen. Toimittaja olisi suunnattomasti parempi poliitikko kuin Soini. Soini häviää joka asia-alueella.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Näinpä näyttää,väsähtänyt on olemus ja tenttaajien terävät kysymykset riisuvat Soinia
kuin banaania.Alkaa silkko paljastua ja hieman benitomainen habitus rasismiripauksineen
valtaa alaa.Tälle miehelle ei vähäosainen pakolainen edusta muuta kuin askelmaa val-
lan rappusilla. Olen jyrkästi toista mieltä.

Äänestä
  • Kenenkäs asiaa ja etua siellä eduskunnassa ajetaan? (mielestäsi)

    Vähäosaisten pakolaisten, venäläisten maahanmuuttajien, tontinostajien vai ihanko R Y S S I E N johtaman Itärajan takaisen valtakunnan etuja?

    Kirjottele sinä vaan, kyllä Sinut tunnetaan.... kätyri!

    Äänestä

  • TÄMÄN SEIJA ROUVAN OLEMUKSESTA PAISTAA JÄRKYTTÄVÄN SELVÄSTI LÄVITSE SYDÄMMESTÄ KUMPUAVA INHO JA VIHA PERUSSUOMALAISIA JA ERIKOISESTI PUHEENJOHTAJA TIMO SOINIA KOHTAAN. TÄMÄN AKAN PAIKKA EI TOTISESTI OLE REHELLISTEN SUOMALAISTEN RAHOILLA YLLÄ PIDETTÄVÄSSÄ TIEDOTUS VÄLINEESSÄ JOKA MUUTENKIN KAIPAA DEMOKRATIAN PALAUTTAMISTA TOIMITTAJAKUNNAN PUOLUEELLISUUDEN VUOKSI. ON HOMMA ALKANUT HAISKAHTAMAAN DIKTATUURILTA.

    Äänestä

Soini änkyttää ja vastaa eri kysymyksee, kuin mitä toimittaja on esittänyt. Mutta Soini kannattaa voimakkaasti puolustusyhteistyöyä Ruotsin meri- ja ilmavoimien kanssa. Jotain järkeä sentään! Onko Suomella meri- ja ilmavoimia?? Mallin vuoksi, ehkä. Siitä suunnastahan se hyökkäys tulee, jos on tullakseen. Se aika on mennyt kun puolustus hoidettiin rämpimällä suolla ja 40:n asteen pakkasessa.

Äänestä

Ämmät tyrkyttävät omaa mielipidettään = tulevia eduskuntavaaliehdokkaita?

Soini Voisi hätkähdyttää nuo Ämmät tokaisemalla pitkään kysymykseen ja selittelyyn: "LYHYESTI" Potut pottuina!

Kiitos seurasta: Hei, HEI ! Tuumi SE toinen lopuksi!

Äänestä
  • .

    Todella ihraista sveko tuputusta

    .

    Äänestä

Kreikka kreikka kreikka rööh rööh kreikka, vaikka suurin suomalaisten rahansypjä on se sukulainen paskakansa Suomenlahden eteläpuolella. Montakohan virolaista pelkästään Nordean konttorit työlistää.

Äänestä

Montako saamatonta työtöntä sinun tapaista me veronmaksajat elätämme? Vastaa ensin siihen. Tai vedä itsesi....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ToimittajaEduskuntaan kirjoitti:

Soini näyttää olevan täysin pihalla kaikissa asiakysymyksissä YLE 1:n menossa olevassa vaalitentissä. Naistoimittaja lyö kuin vierasta sikaa. Soini änkyttää punavihreistä, Nalle Wahlroosista ja Rinteestä, mutta yhtään selvää vastausta ei tule. Säälin Soinia, kun yhtään ensimmäistä vastausta ei tule yhteenkään kysymykseen. Toimittaja olisi suunnattomasti parempi poliitikko kuin Soini. Soini häviää joka asia-alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu