Miksi Jaana juo?

Mikä saa ilta toisensa jälkeen istumaan viinibaarissa rieslingin äärellä?
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Jospa sillä ei ole ketään muuta kenestä tykätä kuin riesling, voisi tietysti vaihtaa vaikka Bordeuxhin.
Oikeasti juominen on ikävä juttu. Hienoa kuinka ap:kin mukavalla tavalla oli huolissaan jostain tutustaan.

Äänestä

Ehkä sitä ahdistaa kun kyyläät sitä, kestää sitä helpommin kännissä

Äänestä

Puuttuu palanen omasta sielusta, jota ilman ei halua elää. Se on jo nähty. Haluaisin löytää tuon palasen ja tehdä itsestäni eheän ihmisen ja olemaan ilman päihteitä. Yhdessä onnistumme kyllä.

Äänestä

Oluet ja viinit eivät edes ole alkoholijuomia... kuin nimellisesti. Voi teitä. Terveisin keski-europalaistunut suomalainen

Äänestä

Ystävät hyvä saksalaiane viini

Äänestä

Outoa että joku jaksaa kyylätä, ja sitten päivitellä tänne miten huonosti Jaanalla menee. Olisko nyt niin että elelette ihan eri maailmoissa? Antaisit Jaanan rypeä rauhassa ojassaan

Äänestä

Miksi Jarmo juo?

Äänestä

Koska se on kivaa.

Äänestä

Koska ei kaksoaiskliekkki vastaaa mun kutsuun henk.koht kaikki toimii hyvin.

Äänestä

Feikki ämmä

Äänestä

Koska yritti iskeä varatun J-miehen, mutta J- miehen ja hänen rakastamansa M-naisen rakkaus olikin vahvempi ja Jaana jäi ruikuttamaan rannalle. Nyt sitä suututtaa ja koittaa tukahduttaa itsensä alkoholilla. Mitään hyvää en toivo Jaanalle.

Äänestä

Koska Jaana on alkoholisti. Elämänsä on muuten tyhjää.

Äänestä
  • - fillaroi tänään 8,5 km.

    Äänestä

  • alkotonjaana kirjoitti:

    - fillaroi tänään 8,5 km.

    Alkuhan se on sekin. Kymmeninä päivän kilometrit niin ollaan jo kohtalaisissa lukemissa. Mut hyvä. :)

    Äänestä

En tunne ketään Jaanaa, mutta, älkää kiusatko Jaanoja, tai ketään muutakaan.
Tai lähetän telepaattisen käskyn ludearmeijalle tunkeutua teidän koteihinne.

Äänestä
  • Sinähän ne lutkat ja lutikat tiedät ja tunnet. Olet itsekin.

    Äänestä

  • Luteita pataan ja patakattila soimaan.

    Äänestä

  • Alkkis on alkkis vaikka voissa paistettaisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


surullista kirjoitti:

Mikä saa ilta toisensa jälkeen istumaan viinibaarissa rieslingin äärellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu