rakkauden ja tunteiden tunnustukseen? <3
Miten J-Mies muserretaan
kiirekiirekiire
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Siinäpä se!
Ota asia esiin hänen kanssa,kukaan ei pysty suuria tunteita pitämään sisällään. Sanoisinko että "musertaminen" on väärä lähtökohta.
Sehän on kiinni siitä onko sillä tunteita sua kohtaan
sehän onkin tämän asian ydin,että miten voi muurin halkaista!...ei mikään helppo mies.
Ei mitenkään. Rakkaus ja myös sen ilmaiseminen on tahtotila. Ei synny pakottamalla. Hakoteille menee, jos painostetaan tai pakotetaan, Tai muserretaan.
Ajattelit palstan tuottavan tulosta?
Voihan sitä aina kokeilla :)
Sama kuin mä ikävöisin täällä Jamie Dornan perään...
No ikävöi :)
nusu-nusu-nusulle on aina aikaa
En niin hullu ole, vaikka hullu olenkin.
no älä ole ja nusu-nusu :)
Ei rakkaus muserra, vaan tuo onnen ja ilon <3
Jiin täytyisi ymmärtää se.Ehkä ymmärtää,mut kieltää
Miksi kieltää? Pelkoko estää? Avaudu!
Being there is the answer.
Answer is women and the key to all of this.
Etkä mitää muserra kun häntä halaat ja puserrat. Hellästi mutta päättäväisesti.
Annan olla tämä on turhauttavan tuskaista. Harmillista on sammuttaa se vähäinenkin hiillos,joka savuna ilmaan katoaa.
Eiköhän J olis melko murskaantunut jos vaan tietäis tästä. Naiset on iskenyt kovat kyntensä häneen ja varmasti myös sen tuntee. :D
Kukaan mies ei selviäisi murtumatta tälläisestä hyökytyksestä :D
Mitä pahaa J on tehnyt kun naiset porukalla alkaa lynkkaamaan?
varsinaisesta lynkkauksesta ei kyse. Enemmänkin opetuksesta ja tunteiden ilmaisemisesta.
Kaverini J on ainakin murtumispisteessä... en o kysynyt, luulen että hajoaisi jo kysymykseen. Ei yleensä juo paljoa, mutta viimeksi joi niin että filmistä katosi kuvia ...selvä merkki, sydän lasista.
Ei varmaan hajoa sirpaleiksi lattialle, jos oikea ihminen häntä lähestyy, vaan voi olla että sanainen arkku aukeaa...
J on kova juomaan ku sille päälle sattuu,mutta murtumispisteestä en tiedä? Voidaan tuntea sama J.
kaveri olen myös.
Niin suomalaisen miehen mieleterveyslääkehän on alkoholi, kyllä se turruttaa kaiken ja saa mokailemaan entistä enemmän. Voihan se olla, että juovuspäissään itse autuaallisen muistamattomassa tilassa menee sellaista tekemään ja sitten selvinpäin ei muistakaan mitä tuli tehtyä taikka ketä pantua.
Ei J pane
*kuiskaa J-ei-kaadu:lle*
Tää oli hyvä... että kommentoit J:tä, muuten moni luulee että kyseessä on vain joku J-mielikuvitusolento, jos vain yks siitä kirjottaa
Osaisikohan se J... Ihan itse tietää, mitä haluaa ja näyttää sen? Mää en ainakaan enää jaksa tätä pakenemista ja viesteilyä silloin tällöin. Tunteita on ja paljon. Jos pulloon pakenee ja paikalliseen vähän karaoketa laulamaan (suomi-iskelmää rakkaudesta..), olisi myös vaihtoehtoja. Jos itse haluaisi. Elämässä voi joskus tulla yllättävästi rakkautta eteen..jos uskaltaa.
J on rakastetulla tavalla pikkusen hönö :) <3
Mikä kiire sinulla nyt on? Miksi et voi edetä rauhallisesti?
nimimerkki vaan :) mies voi päätyä toisen lempeen,jos ei valppaana.
tämä palsta estää toisen lempeä? järki käteen
Tuo on täysin totta. Talviunen jälkeen huomaan kuinka alan kiinnostumaan enemmän taas neideistä kuin kylmän, pimeän talven aikaan.
Tää metusalemin aikuinen lempi aikojen takaa putkahtelee mieleen, nuotion savu, hiilloksen hehku uinuu hetken, roihahtaa ja hiipuu jälleen..ajasta toiseen aaltoliikkeenä vyöryen ja taas hetken päästä vienosti lipuen.
Muserretaan? ehehhee. Ei sitä Jiitä saa rikki! Ihan turhia höpinöitte. Ottakkaa hyvänä neuvona ja unohtakaa koko mies.
https://youtu.be/kzTCbaZj5HA