Löytyykö Oryzin ja Woodlightin RN 18,5 g puolivaippaluodeille hyvin toimivaa latausohjetta Lapuan hylsyyn N140 ruudilla. Aseena Sakon Grizzly.
9,3 x 62 latausohje
4
148
Vastaukset
- Latailija
Sovella Megan reseptiä ja hae sitäkautta aseeseesi sopiva lataus. Koelaukauksen sen lopulta kertoo, mikä aseessasi toimii.
- Rönööli
Kiitos vastauksesta, näinhän sitä täytyy etsiä sopivaa latausta minimin ja maksimin väliltä. Kyselinkin, jos tuon optimaalisen ruutimäärän olisi joku jo N140 tai 150:llä koeponnistanut ko. hylsytilavuuteen norminalilla ja tunnetulla ja rihlannousulla/piipunpituudella. Aloitin -10% maksimilatauksesta?
- Latailija
Itse käytän N135 ruutia. Hyvä aloittaakin ellei jopa -15% maksimista. Seuraile nallia kun nostat latausta. Kuinka littaantuu.
- Latailija
Vihtavuoren latausoppaasta löytyy grammaohjeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1991845Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2631796- 841142
Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281141- 741080
- 1171030
- 861021
Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose158976Millainen ihminen linda brandt-ahde on
Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta39963- 59897