Lisäleikkaukset halvaannuttavat Suomen lopullisesti. Nyt tarvitaan elvyttävää talouspolitiikkaa, julkisia investointeja ja eläkkeiden ostovoiman lisäämistä ja pieni- ja keskipalkkaisten veronalennuksia. Herrat kyllä porskuttavat olkoon minkälainen lama tahansa. Työpaikkoja on luotava ja nuoret töihin. Sipilä kyllä pitää huolen maajusseista, kuka pitää huolen työttömistä, tavallisista palkansaajista ja eläkeläisistä. Kyllä ne on SDP ja Vasemmistltoliitto jotka aidosti ajavat köyhien ja pienituloisten asiaa tässä maassa. Persut haukkuu kaikkia mutta onko ne oikeesti tehneet ja saaneet aikaan jotain? Ei ole näyttöjä!
Työväenpuolueet nostavat Suomen lamasta
5
199
Vastaukset
- Palkannauttija
Kaikki puolueethan on nykyään työväenpuolueita! Työasioista jauhetaan vaaleissa kyllästymiseen asti. Minua kiinnostaa enemmän vapaa-aika.
- Palkannauttija55
Pointti onkin siinä että ne yrittää johtaa kansaa harhaan, ja aika moni on mennyt kokoomuksen halpaan.
- PahoinvointiValtioksi
Ei kyllä se suomi nousee vasemmiston ja vihreiden sekä rkp:n maahanmuuttopolitiikalla. Eli kasvukeskusten täyttämisellä maahan täysin sopimattomilla muslimipakolaisilla. Sekä kannattamattoman tuulivoiman syöttötariffeilla. Ja raskaan teollisuden alas ajolla suomessa, siirtämälla se esimerkiksi kiinaan pois silmistä jne. Niin ja tietysti pakan korotuksilla, että saadaan ostettua niitä kiinalaisten tuottamia halpoja tavaroita, ettei kulutus pääse hiipumaan. Näillä se suomi nousee ja kyllä kiinalaiset meidät sitten elättää jos ei nousekkaan.
- jooseppialakuljukka
Kaikkihan sen tietävät kuinka SDP on sössinyt viimeisten 40 vuoden aikana!
Yksi pahin sössijä on päässyt hyväpalkkaiseen SUOJATYÖ paikkaan Suomen Pankin ylijohtajaksi asti, vaikka sössi oikein urakalla Suomen suohon. Etttä näin meillä toimittaan.
Palkitaan isolla viralla, vaikka ei ole sitä ansaittu. Tällä tavoin toimen Suomi ei nouse. - PSpääministeripuolue
Ääni työväenpuolueelle ilman sosialismia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251734
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038