Haittaako se teitä muita palstalaisia?
Minä olen vanhoillislestadiolainen homo
24
199
Vastaukset
- eikäytännössä
Ei haittaa, jos et toteuta homouttaisi käytännössä.
"Ei haittaa, jos et toteuta homouttaisi käytännössä."
Pitäisin sinua naurettavana imbesillinä, ellet olisi noin tunteettoman julma. Yhtä hyvin voisit sanoa tummaihoiselle, että "saat olla musta kunhan et näytä sitä käytännössä". Tai ruotsinkieliselle: "Ei haittaa, jos et puhu sitä käytännössä." Buddhalaiselle/hindulle/muslimille/kristitylle: "Ei haittaa, jos et et harjoita uskoasi käytännössä- tietoa.on
patriklind kirjoitti:
"Ei haittaa, jos et toteuta homouttaisi käytännössä."
Pitäisin sinua naurettavana imbesillinä, ellet olisi noin tunteettoman julma. Yhtä hyvin voisit sanoa tummaihoiselle, että "saat olla musta kunhan et näytä sitä käytännössä". Tai ruotsinkieliselle: "Ei haittaa, jos et puhu sitä käytännössä." Buddhalaiselle/hindulle/muslimille/kristitylle: "Ei haittaa, jos et et harjoita uskoasi käytännössäAvaaja on palstan ja koko suomi24 pahin häirikkö ja psykopaatti, toki myös homovihaaja - melperi!
Hän kirjoittaa tuolla nikillä trollausmielellä, koska häntä ärsyttää myös se kun ex-kansanedustaja, veturinkuljettaja James Hirviisaari kertoi aikanaan blogissaan helluntailaisesta pedofilistisesta ilmapiiristä, jossa limaiset helluntaisedät suutelevat lapsia suoraan suulle kaiken kansan keskellä helluntaiseurakunnissa. - 1-5
patriklind kirjoitti:
"Ei haittaa, jos et toteuta homouttaisi käytännössä."
Pitäisin sinua naurettavana imbesillinä, ellet olisi noin tunteettoman julma. Yhtä hyvin voisit sanoa tummaihoiselle, että "saat olla musta kunhan et näytä sitä käytännössä". Tai ruotsinkieliselle: "Ei haittaa, jos et puhu sitä käytännössä." Buddhalaiselle/hindulle/muslimille/kristitylle: "Ei haittaa, jos et et harjoita uskoasi käytännössä"Yhtä hyvin voisit sanoa tummaihoiselle, että "saat olla musta kunhan et näytä sitä käytännössä"
ja pedofilille...
ja homopedofilille... jne. - etsivä-xxx
patriklind kirjoitti:
"Ei haittaa, jos et toteuta homouttaisi käytännössä."
Pitäisin sinua naurettavana imbesillinä, ellet olisi noin tunteettoman julma. Yhtä hyvin voisit sanoa tummaihoiselle, että "saat olla musta kunhan et näytä sitä käytännössä". Tai ruotsinkieliselle: "Ei haittaa, jos et puhu sitä käytännössä." Buddhalaiselle/hindulle/muslimille/kristitylle: "Ei haittaa, jos et et harjoita uskoasi käytännössäPatrilink ei taida nyt ihan ymmärtää. Vanhoillislestadiolaisuus on ankara myös heteroille. Ei seksiä jos ei ole avioliittoa ja ei esiaviollista seksiä, ei myöskään avioero.
Seksuaalisen halun suhteen siis on pidättäytyminen hyvin suurelle joukolle ihmisiä ylipäätään. Sekä naimattomille että niille joiden liitto on päätynyt eroon/asumuseroon koska toista liittoa ei ole.
- valitseoikein
Joko olet lestahellari tai homo, et voi olla molempia.
- oleomaitsesi
kirkko on hyväksynyt homouden monet piispat ja papit
- Tarkoititko
että kirkko on hyväksynyt sekä homot että piispat ja papit?
- kuin
Mistä tietää jos on homo.
- En_tiedä_olenko
homo vai enkö ole homo. Mutta arvelisin, että jos en vähääkään ole kiinnostunut toisen miehen munista ja parsereiästä, en ole homo. Ja jos olen kiinnostunut vain vituista ja se on jatkuvasti mielessä ja pitää keksiä uusia juonia sen saamiseksi niin sitten varmaankaan en ole homo.
- tärkeää
En_tiedä_olenko kirjoitti:
homo vai enkö ole homo. Mutta arvelisin, että jos en vähääkään ole kiinnostunut toisen miehen munista ja parsereiästä, en ole homo. Ja jos olen kiinnostunut vain vituista ja se on jatkuvasti mielessä ja pitää keksiä uusia juonia sen saamiseksi niin sitten varmaankaan en ole homo.
No jos en tykkää naisten nalkutuksesta niin olenko silloin homo.
- FirstAid88
Ensin Parannus!
E. P. - lestadhomo
homous on kaunista ja romanttista juhannuksena rakastelimme poikakaverini kanssa olen lestahomo ja käyn seuroissa.
- kaleko.homo
Kalervo taas valehtelee, vaikka mies onkin itse mulkku, ei saa levikseen ees homoa.
- HeinolanTaxiTunteeMellun
Palastalaiset ovatkin pelänneet että aloitta Melperi olet juuri mitä väitit... ja paljon muuta.
Ei ihme että raivoat ...ja kun tiedät olevasi ulkona.... - hyvä.pito
Kulleroltahan on viety käyttöoikeus melperin nimimerkkiin, siksi keksii uusia nikkejä. Hyvä ylläpito!
- uskovaklasta
onko kokkolassa vanhoillislestadiolaisia homoja?
- LIENENKÖROpotti
Olehan homo, mutta minä en tule sun kuljettamasi junan kyytiin.
Kun maanantaina papinkanslia aukeaa, menen eroamaan kirkosta. Syy on iltapäivälehden uutinen, jossa vuoden homoksi on valittu 15- vuotias poika ja arbatkaapa, kuka hänelle kuvassa kukkapuskan ojentaa. Sellainen pystyyn nostetun, kahdella jalalla kulkevan sian näköinen nainen. Kuvatekstin mukaan Helsingin piispa Irja Askola. Minulle riitti, yli 50 vuotta olen kirkolle veroa maksanut, siedin tuon ämmän ryyppäämisen rahoillani, mutta nyt tuli stoppi.- ero.homokirkosta
Helpommalla pääset, kun annat eroilmoituksesi netissä, niin ei tarvi mihinkään papinkansliaan mennä. Netissä voit myös antaa palautetta eroamisen syyksi. Papin kanslian sihteerikkö ei niitä mihinkään välitä.
http://www.eroakirkosta.fi/
Tai maistraatin sähköisen palvelun kautta:
http://www.maistraatti.fi/fi/Palvelut/kotikunta_ja_vaestotiedot/Uskonnolliseen-yhdyskuntaan-liittyminen-ja-eroaminen/
Kun muutkin eroatte, niin muistakaa erottaa myös lapsenne samalla. Saavat sitten täysi-ikäisinä itsenäisesti päätää haluavatko kuulua homokirkkoon. - Kraastupa
ero.homokirkosta kirjoitti:
Helpommalla pääset, kun annat eroilmoituksesi netissä, niin ei tarvi mihinkään papinkansliaan mennä. Netissä voit myös antaa palautetta eroamisen syyksi. Papin kanslian sihteerikkö ei niitä mihinkään välitä.
http://www.eroakirkosta.fi/
Tai maistraatin sähköisen palvelun kautta:
http://www.maistraatti.fi/fi/Palvelut/kotikunta_ja_vaestotiedot/Uskonnolliseen-yhdyskuntaan-liittyminen-ja-eroaminen/
Kun muutkin eroatte, niin muistakaa erottaa myös lapsenne samalla. Saavat sitten täysi-ikäisinä itsenäisesti päätää haluavatko kuulua homokirkkoon.Joku viisaampi, linkitä se iltapäivälehden juttu ja irjaemakon kuva tänne. Emakko, irja, vihapuhettako emakkoja kohtaan. Käräjilläkö tavataan irja?
- Yks_tornio-
lainen diplomi-insnööri menetti arvostetun paikkansa puhujana kun alkoi julkisesti rukoilla homoparien puolesta. Häntä se vituttaa. Perheellekin tilanne on vaikea, mutta voivathan ne lapset ja vaimo halutessaan olla uskomassa, vaikkä isä lähtikin homostelemaan.
- Ei_haitanne
Ei haittaa kunhan et yritä hiplata meitä terveitä miehiä. Aivan vapaasti voit olla siis homppeli. Monet teistä ovatkin aivan mukavia ihmisiä kunhan pitävät tautinsa omana tietonaan.
Voisitteko te trollit lopettaa tuon trollailun? Täällä ei kohta kukaan enää usko mihinkään!
- Hulluinhuonelaisessa
ainakin vannotaan homouden nimiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5023992Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152996Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792208Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4572075Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841394- 1571313
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631188- 811085
- 611079
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411048