Haluaisin liikkeeseeni nuoren ja tehokkaan ilmaisen työläisen. Kun haluan järjestää perheelleni ikimuistoisen juhlan ja loman, ja samalla opettaisin nuorta ihmistä tuottavaan työhön, ja opettaisin elämään vähällä rahalla.
Kukahan olisi tämän kylän paras orjatyövoiman välittäjä, sekin olis ikimuistoinen lahja, ja tuottais mulle mielihyvää. Rohkeasti vaan esityksiä !!
Kukahan olisi tämän kylän paras orjatyövoiman välittäjä, sekin olis ikimuistoinen lahja, ja tuottais mulle mielihyvää. Rohkeasti vaan esityksiä !!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Soitteleppa Työvoiman palvelukeskukseen, se välittää ilmaista työvoimaa ja jos otat sieltä työntekijän niin sinulle jopa maksetaan siitä reilu 10€/päivä. Siellä on iso reservi työttömiä odottamassa suuntaa elämälleen eli ei muutakuin valitsemaan mieleinen häviäjä tekemään työ. Vain työnantaja voittaa, täysin riskitöntä ja mukavaa bisnestä.
Heh, itsekin tullut otettua noita luusereita. Kyllä naurattaa, kun entiset it-koodaajat pesee nyt lattioita hahahahahah!!!!
Lapamem se vaan itsekseen yäällä huonoa itsetuntoaan taas purkaa. Parka on elämässä pahasti epäonnistunut.
tiedetään olevan toinen kaikessa epäonnistunut musiikin ammattilainen joka on koetellut siipiään teatteripuolella sekä toimittelijana paikallisessa Itukkalehdessä. Kaikki on vaan mennyt ns.perseelleen. Ei käy sellainen jatkuva epäonnistuminen kaikessa kenellekään kateeksi.
Taitaa olla Mikkelistä tämä lapanen.On yrittänyt meikkiliikettä,valtuustoon,parit avioitumisetkin kokeillut ja pers........en mennyt.Ikuinen luuseri.Mutta nykyiset jutut on pohjanoteeraus.Mutta jotain kaupattava että hengissä säilyy.