PIENPUOLUEILLE ENNUSTETTU NOLLA KANSANEDUSTAJAA

2015, 2019, 2023, 2027, 2031, 2035, 2039, 2043, 2047, 2051, 2055, 2059, 2063, 2067, 2071, 2075, 2079, 2083, 2087, 2091, 2095, 2099, 2103, 2107, 2111, 2115...
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kun tarpeeks pohjalle mennään, niin voi tulla Syrizat ;)

Äänestä
  • Täyttä asiaa!!!!! Kiitos. Epäilin samaa...

    Äänestä

Media yrittää välillä epätoivoisen näkyvästi ohjata kansalaisten äänestämistä. Tänään Ylellä on pienpuolueiden päivä: onko seuraava kirjoitus mielestänne puolueetonta journalistiikaa? http://yle.fi/uutiset/eduskunnan_kynnys_on_korkea_pienpuolueille/7924201

Vähättelevä, paikoittain jopa pilkkaava kirjoitustyyli on ala-arvoinen. Suurpuoleet lobbaavat uutiskanavia ja jopa Yle näyttää olevan kokoomuksen ja kepun talutusnuorassa.

Pelko on ilmeinen - älkää uskoko valtamedioiden vaaliennusteita. Pienillä haastajapuolueilla on enemmän kannatusta kuin koskaan - tämä on FAKTA. Näissä vaaleissa 2-3 uutta puoluetta saa ehdokkaansa eduskuntaan. MUUTOS ON KÄSILLÄ!

Äänestä

Paitsi suojeluksessa oleva RKP, jolla automaattinen hallituspaikka, koska ruotsin kieli. RKP:n kuuluisi olla juuri nyt TV1:ssä keskustelemassa muiden pienpuolueiden kanssa.

Äänestä

ipulaiset ottaax päähän :D

Äänestä
  • Oletko itse siinä varastoduunissasi onnellinen kun Kokoomus hoitaa asioitasi?

    Äänestä

  • Mitä Ipulla muka olisi tarjota varastoduunarille tai yleensä kenellekään? Puolue ajaa vain Venäjän etua. Tuskin varastoduunaria ilahduttaa Venäjän palkkataso. Monet ipulaisethan haluavat liittää Suomen Venäjään!

    Äänestä

  • Ärjylä kirjoitti:

    Oletko itse siinä varastoduunissasi onnellinen kun Kokoomus hoitaa asioitasi?

    tottakai :D

    Äänestä

  • SinivihreäNainen kirjoitti:

    Mitä Ipulla muka olisi tarjota varastoduunarille tai yleensä kenellekään? Puolue ajaa vain Venäjän etua. Tuskin varastoduunaria ilahduttaa Venäjän palkkataso. Monet ipulaisethan haluavat liittää Suomen Venäjään!

    Sinivihreä, mitä kokoomuksella on tarjota Risikon mallin orjatyön (9 €/pv) lisäksi? Kansantalous nostetaan ostovoimalla ja palkkatyöllä, ei orjatyöllä. Kokoomus ajaa vain TTIP:tä ja suuryhtiöiden etuja.

    Äänestä

  • Subbi ei tykkää kansallisvaltioista minkä hän on sanonut selvästi nk. liittovaltio puheessaan 2008. Hänkö ajaa oikeasti Suomen etua?

    Äänestä

  • SinivihreäNainen kirjoitti:

    Mitä Ipulla muka olisi tarjota varastoduunarille tai yleensä kenellekään? Puolue ajaa vain Venäjän etua. Tuskin varastoduunaria ilahduttaa Venäjän palkkataso. Monet ipulaisethan haluavat liittää Suomen Venäjään!

    Suomen itsenäisyys on Venäjän etu? Ei Suomen? Monelta sulla on herätys laitettu päälle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SUUPUOLUE_MIES kirjoitti:

2015, 2019, 2023, 2027, 2031, 2035, 2039, 2043, 2047, 2051, 2055, 2059, 2063, 2067, 2071, 2075, 2079, 2083, 2087, 2091, 2095, 2099, 2103, 2107, 2111, 2115...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu