Lännen puhelimen hinnat

Kun Sonera ja Elisa pudottivat hintoja reilusti, niin Lännen puhelin pitää sitkeästi kympin kalliimpaa kk-maksua. Kaapeliliittymän hinnan se kyllä pudotti, mutta ei oikein innosta maksaa kaapelitelevision liittymis- ja kuukausimaksuja.
Lännen puhelin on kuuluisa siitä, että vieraan operaatorin valinneen liittymän avaus kestää tolkuttoman kauan. Luulisi kylä joukkopaon alkavan, jos ei hinnat putoa.

Lännen puhelimen lähialueilla toimiva Satakunnan puhelin pudotti heti hinnat soneran tasolle.
31126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, omat liittymät ne avaa reilussa viikossa nykyään. Olen itse odottanut liittymäni avaamista (ei dna) pian 10 vkoa ja ei vieläkään ole kuulunut mitään. Muut operaattorit ovat aikeissa ottaa yhteyttä viestintävirastoon omien liittymien suosimisesta johtuen. Toivotaan, että Lännen puhelin saa todella isot sakot. Dna:han en tule vaihtamaan liittymääni koskaan ja lankapuhelinkin saa lähteä.

Äänestä
  • Vieraan operaattorin laajakaistan avaaminen kestää 6-8 viikkoa Lännen Puhelimen alueella. DNA:n kaista aukeaa parissa viikossa tällä hetkellä. Tämä on selkeästi kilpailun rajoittamista ja väärää toimintatapaa. Lisäksi vielä asiakas yritetään saada ottamaan lankapuhelinliittymä perimällä laajakaistasta korkeampaa kk-maksua jos ei samassa johdossa ole lankapuhelinta. Voin sanoa etten periaattesta tule koskaan ottamaan laajakaistaliittymää tällaisilla metodeilla toimivalta operaattorilta!

    Äänestä

  • Kerwo kirjoitti:

    Vieraan operaattorin laajakaistan avaaminen kestää 6-8 viikkoa Lännen Puhelimen alueella. DNA:n kaista aukeaa parissa viikossa tällä hetkellä. Tämä on selkeästi kilpailun rajoittamista ja väärää toimintatapaa. Lisäksi vielä asiakas yritetään saada ottamaan lankapuhelinliittymä perimällä laajakaistasta korkeampaa kk-maksua jos ei samassa johdossa ole lankapuhelinta. Voin sanoa etten periaattesta tule koskaan ottamaan laajakaistaliittymää tällaisilla metodeilla toimivalta operaattorilta!

    Turussa dna:n laajakaistaa jo yli 6 viikkoa!!! Täällähän yhteyden vuokraaja on sonera. Samaan aikaan kaverilleni luvattiin soneran kaista 2 viikossa.

    Näin ne operaattorin toimivat! Miksei Suomessa voisi olla vain yhtä verkon tarjoajaa? Kaikilla olisi samat kytkentäajat. Palvelut osoittaisivat paremmuuden.

    Hinnoista vähän: sonera myy turussa 256 kbit/s kaistaa melkein 10 e kalliimmalla kuin naapurissa raisiossa. Mikä järki tässä on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jake kirjoitti:

Kun Sonera ja Elisa pudottivat hintoja reilusti, niin Lännen puhelin pitää sitkeästi kympin kalliimpaa kk-maksua. Kaapeliliittymän hinnan se kyllä pudotti, mutta ei oikein innosta maksaa kaapelitelevision liittymis- ja kuukausimaksuja.
Lännen puhelin on kuuluisa siitä, että vieraan operaatorin valinneen liittymän avaus kestää tolkuttoman kauan. Luulisi kylä joukkopaon alkavan, jos ei hinnat putoa.

Lännen puhelimen lähialueilla toimiva Satakunnan puhelin pudotti heti hinnat soneran tasolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu