Ylen kyselyssä paljastui, että perussuomalaiset ovat konservatiivisempia, kun kristillisdemokraatit. Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini, on syvässä katolilaisessa uskossa ja elää näiden muinaisoppien mukaisesti, onko tämä tarttunut kannattajiin? Kristillisdemokraattien puheenjohtaja Päivi Räsänen, on patavanhoillinen, mutta Timo Soinin porukka menee vielä oikealta ohi, huh, huh ja vielä kerran, huh, huh.
No huh, YLEN- tutkimus, persut äärikonservatiivejä
5
92
Vastaukset
- Pöyristynyt
Ketkä ylipäätään kannattavat Timo Soinia, tietävätkö he, että Soini ihailee Margaret Thatceria, joka oli konservatiivinen johtaja Iso-Britanniassa. Thatcer romutti Brittien sosiaalipolitiikan ja vaurioitti duunarien ammattiyhdistysliikettä.
- kdkdle
Epätoivoinen yritys mustamaalata perussuomalaisia, taitaa moni vapista jo kun toinen JYTKY tekee tuloaan.
- pyhäyksinkertaisuus
Niin onhan se hirveän konservatiivistä, kun ei haluta maahanmuuttajia "työtä" tekemään, kun meillä on ennestään työttömiä noin 400 tuhatta. Työttöminä on oppineita ja oppimattomia laidasta laitaan. Juu voivathan ne ihmiset peräsuoleen söhrätä ilman ns. avioliittoakin, vai mitä ajattelit.
- Pöyristynyt
Kaikki asiat ovat totta, eivät mustamaalausta, mitä olen kirjoittanut persuista, tai Soinista.
- omaaymmärrystäpeliin
No yle pystyy kyllä rustaamaan vaikka mitä tuloksia vedoten "tutkimuksiin". Aivan sinunkin puolueestasi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332306- 1231946
- 771601
- 1601232
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 481053
- 611046
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927