ongelma

XP-home käynnistyy normaalisti mutta näytölle ei tule kuvakkeita eikä käynnistä valikkoa.
Ei edes vikasietotilassa.Mikään ei toimi.
Osaisiko joku auttaa mitä mun pitäisi tehdä että saan koneen taas kuntoon.Omat konstit ei enää auta.Ja järki ei enää riitä.
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole mikään ammattilainen näissä asioissa vaan kantapään kautta olen kaikki temput opetellut.
Minulla oli erinäisiä ongelmia XP:HOMEN kanssa ja muuta en lopuksi keksinyt kuin uudelleen asennuksen. Sen kun tein, niin kaikki hommat toimivat kuten pitääkin. On suuritöinen, kaikkine tiedostojen tallennuksineen, mutta kannattaa. Tosin minulla on tämä niin uusi, että ei paljon tiedostoja kadonnut, vaikka en niitä tallentanutkaan.
Onnea XP:n kanssa.

Äänestä
  • Mä just viikko sitten asensin sinne uudestaan xp.
    Ei viittis taas sitä tehä.Mutta kai sit on pakko jos ei muuta keinoa ole.Mikähän sen tekee että koneessa on jatkuvasti jotain kipua.Tai siltä musta ainaskin tuntuu.
    Palomuuurit ja viruksentorjunnat koneessa on ajantasalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


riku kirjoitti:

XP-home käynnistyy normaalisti mutta näytölle ei tule kuvakkeita eikä käynnistä valikkoa.
Ei edes vikasietotilassa.Mikään ei toimi.
Osaisiko joku auttaa mitä mun pitäisi tehdä että saan koneen taas kuntoon.Omat konstit ei enää auta.Ja järki ei enää riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu