Onko Meilahden yläasteelta tai Maunulan yhteiskoulun yläasteelta kellään mitä tahansa kokemuksia kertoa?
Maunuan yläaste/Meilahden yläaste kokemuksia??
7
3012
Vastaukset
- entiene
Hirvee läävä ja opettajat hais3ee
- dfjgdfhucvbuhcvh
Meilahti on ihan jees lapsi on nyt ysillä. Paljon mamuja ja välillä levoton, mutta jos menet kuvis/musiikkipainotukseen saat varmasti rauhallisen luokan. Opettajat ovat hyviä ja rehtori on erinomainen. Koulussa on noin puolet mamuja.
- Anonyymi
Omassa luokassa oli musiikkipainotus eikä todellakaan ollut rauhallista. Suurin osa mölysi tunneilla sekä puuhaili omia. Monesti kesken tunnin heille jouduttiin koko ajan huomauttamaan juuri näiden syiden takia.
- Vierailija
Itse olen käynyt meikun eikä ole kyllä mitään huonoa sanottavaa. Hyvin kehuttu ja arvostettu paikka eikä suotta. Laadukasta opetusta ja hyvä yhteishenki, lisäksi keskeisellä paikalla. SUOSITTELEN!
- Anonyymi
Itse olen jo kyseisestä koulusta lähtenyt vuonna 2016, mutta oma kokemukseni on, että luokassa koko ajan möykättiin oppitunneilla eikä opettajat saaneet heitä kuriin. Heille koko ajan annettiin varoituksia eikä tuntunut, että asialle kunnolla tehtiin mitään (muutaman kerran rehtori seurasi oppitunteja, kun oli tullut paljon valituksia luokastani). Oppitunnit (suurin osa) tuntuivat siltä kuin olisi jossain villieläintarhassa. Ainoastaan yksi opettaja osasi pitää luokan hiljasena (istumajärjestys 🙂), mutta melkein kaikkien muiden tunneilla helvetti repesi.
- Anonyymi
Huomasin myöhään, että en ollut maininnut koulua. Meilahdesta siis kyse.
- Anonyymi
Mamuja oli luokalla? (villielukkatarha) :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226059- 292130
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101133Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.681127- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24912Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765