Koppava Eestilä ei mene läpi. Onko sillä ajatus hukassa kun käräjäoikeus on tärkeämpi kuin maakunnan tiestö? Eläinlääkäri hommiin takaisin niin saa maistaa millaista on ajella kuoppaisia kyläteitä.
Eestilä on jo ulkona?
Vaalikuumetta
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sieltäkö sinä sitten kuoppaisten kyläteiden takaa matkaat Kuopioon tuomarin kuultavaksi, jos ei käräjäoikeuden paikka kiinnnosta?
Kuulkeehan. Edustin Eestilä on kaksinaamainen ketku: kuului pääministeripuolueeseen, joka on tehnyt tällaisia esityksiä, mutta puhuu täällä kentällä päinvastaista ääniä kalastellessaan.-Siitä tuontiautojen verovääryydestä puhuttaessa kannattaa muistaa, että näitä itsetuotuja ko.napinpainoautomaatilla taisi olla useampikin!! Oma lehmä ojassa.
Tuosta en tiennyt mutta Hakkaraisen Phaetonista olen kuullut puhuttavan.
Saisivat nämä nykyiset edustajat esitellä mielluummin näitä edellisenkauden saavutuksiaan,kun lupailla puuta heinää naurettavaa.