Kyllä minua hävettäisi kun näin tasaisen sarjan jälkeen huomaisin kannattavani joukkueen etenevän finaaliin kun on saanut 15x2min(30min) enemmän ylivoimaa kuin vastustaja ja joka pelissä enemmän kuin vastustaja. Suoraan sanottuna aivan naurettavaa, mutta tämähän on viihdettä, tuomarit ihan täysiä spedejä. Voisiko seuraava sketsiohjelma olla maikkarilla ArtoIivari show. Ja tämän kaiken kruunuksi Marjamäki kehtasi haukkua tuomaritoiminnan.
Onneksi finaaleissa mennään Tappara-Lukko sarjan mukaisella linjalla, Marjamäen tulipunainen naama tulee finaaleissa tutuksi kun ei enää jäähyjä tulekaan. JJJ kentän hyökkäys katkaistaan rikkeellä jota ei vihelletä ja tappara iskee vastaan ja aina hauskaa olla pittää, aina hauskaa olla pittää, se on siel, ei maha mittään.
JYP olisi voittanut Kärpät 4-1 ilman järjetöntä tuomarifarssia. Hieno olisi ollut sarja jos tuomarit olisivat olleet pelin tasolla, mutta pas.at!
Hyvin oli tuomarit saunotettu!
JYP
2
255
Vastaukset
- SAUNOPOROLISÄÄ
joo kyllä on ihan naurettavaa ei mitään järkeä nää pillipiiparit halus olla liigan kanssa pääosissa tässä pelleilyssä kyllä hävettäis.
- Jyväkyrä
Aijaa? Noh itseäni ei kiinnosta vittuakaan sillä KÄRPÄT ON VITTU FINAALISSA! Te saatanan jyväjonnet saatte itkeä kuinka paljon halajatte KUN OULUSSA NOSTETAAN KANNUA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1357771Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t206632Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv225786Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125702Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835358Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus485203