Armeijan käymättömän ja kaikin puolin kokemattoman puolustusministerin on erottava välittömästi,jotta luottamus Venäjään voidaan palauttaa.
Haglund möläyttää ennenaikojaan asioista,joistaolisi pitänyt keskustella ensin presidentin ja puolulustuslakiavaliokunnan kanssa.
Haglund möläyttää ennenaikojaan asioista,joistaolisi pitänyt keskustella ensin presidentin ja puolulustuslakiavaliokunnan kanssa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä Suomen tulisikin erota länsimaisesta ajattelusta ja siirtyä osaksi euraasialaista maailmaa? Tässä on kaksi vaihtoehtoa valittavana: 1) Euraasian liiton jäsenyys valtiona taikka 2) Liittyminen suoraan Venäjään ilman omaa valtiostatusta.
Unohtakaa se läntinen ajattelu koska Suomi tulee aina olemaan puolislaavilainen maa tahtoi sitä tai ei. Volgan mutkat ja uralilaisuus on aina kiinnostanut suomalaisia enemmän kuin länsi.
Suomi ei tule koskaan pärjäämään länsimaisessa talouskilpailussa.
Suomi tarvitsee aina selkärangakseen äiti-Venäjän.
Tämä etupiirijako päätettiin jo 2. maailmansodan edellä Molotov-Ribbentrop sopimuksella ja jakopäätös vahvistettiin Teheranissa ja Jaltassa kolmen suuren toimesta. (Roosevelt, Stalin, Churchill) Suomella on oma paikkansa tahtoi se sitä tai ei.
Suomi ei tule koskaan olemaan jakajien pöydässä päättävänä osapuolena.
Näin se vaan on. Kun antaa pikkusormen toiselle niin se vie koko käden.
Höpö höpö, selkärangatonta selittää, että itsenäisyyttä ei voi saavuttaa.
seteliselkärankaisille sellainen on luonnollista, heille itsenäisyys on kauhistus.
RKP on pahimmasta päästä Suomelle vahinkoa tuottava puolue.Siis yhtä kokoomuksen kanssa.
nyt ei oteta enää rkp hallitukseen
keskusta
sdp
vas
115 edustajaa
Juuri näin, hyvä ja kiitos, kun vain muutkin menisivät äänestämään kuin kokoomuslaiset.
Haglun erotettava ja näyttävin menoin!
"Valta turmelee", on kauniisti sanottu verrattaessa toista sanontaa: "Pissa nousee päähän". Saahan olla "pissapäitäkin", mutta ei saisi olla hallituksen johtotehtävissä.
Näin on käynyt ennenkin RKP:ssä ja Kokoomuksessa.
Kokoomus on yhtä ylimielisen Stupin toimesta. Tästä ei yhä seuraa jos eivät väisty.