Tuli bongattua Lidl,lin lastauslaiturilla Liedon kunnan auto. Kokouspullat näemmä haetaan sieltä.
Eikö kunnalla ole omia lepureita kun täytyy ostaa Sakasalaista?
Mitä ihmettä
34
214
Vastaukset
- entiedämäsitä
Ehkei ole sitten niin
- moih
Okei
- seoleniin
Outoa ei edes
- hiemanvaihtelee
Voisi luulla
- moih
Joo.
- mou
Heh
- moih
täällä on joku tosi harvasanainen.
- okkkkkk
On.
- upppphhh
Lidl
- moih
Okei
- Kutakekkos93
No helkkari, kunnalle oma leipomo ja leipuri apulaisineen. Olisko vuodessa semmonen 20-50 tuhatta euroa sopiva budjetti? Kyllä tulisi halpaa pitkoa kokkareiden kemuihin.
- hiihhh
Niinpäs
- onkin
Liikaa jo sellainen niin kai monelle
- hmmppp
Lidl
- kokouspullia
Tämäkin taitaa olla aika pitkälle itse arvailtu teoria hyvin mahdollista mutten pidä outona eikä juuri kiinnosta
- järkikäsiostos
Kotimaisia tuotteita Lidl
- ekonoomi
Nehän dyykkaa ne pullat sieltä, katsoppa seuraavalla kerralla tarkemmin, niin huomaat. Toiminta on osa kunnan säästökuuria.
- onkin
Vakoilu parasta tekemistä
- säästeleekin
Kunnat
- onsanottu
Lidl Halpa
- vakoillaankin
Kuntaa
- jonojakin
Lidlissä
- mikksssah
Hain mäkin kunnan töissä kokousteetä sieltä
- jhggt
Bjhg
- qwertyiop
Ne äänentoistolaitteet oli aika hintavat.
- onkin
Lidlistä ostit sellaiset siis niin
- äänentoistolaitteet
Ei ollut Lidlistä nuo...http://www.turuntienoo.fi/index.php/uutiset/uutisia/1738-
- ohhohhohhoi
Äänestysjärjestelmän ja mikrofonien uusinnan kokonaishinta on noin 20.000 euroa. Laitteistot toimittaa Dolphin Interactive Oy.
- Sököt
ohhohhohhoi kirjoitti:
Äänestysjärjestelmän ja mikrofonien uusinnan kokonaishinta on noin 20.000 euroa. Laitteistot toimittaa Dolphin Interactive Oy.
Vehkeitten toiminta on surkeaa! Onneksi tarvitaan vain kerran kuussa!
- ruokakallistui
Vaikutus jo näkyy.
http://www.turuntienoo.fi/index.php/uutiset/uutisia/1746- - okkkk
...
- cggjjcxg
Hjjjvbjjj
- hgggggt
....
- hhhhgggg
.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3303423Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192288Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151900Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141615Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171532Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361414Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2501343- 171274
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631076Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201010