Ennakkoäänestyspaikat toimivat tänään viimeistä päivää. Piti ennakkoäänestää, mutta äänestyspaikat menivätkin kiinni jo kello 20. Kello 20.04 ei enää äänestetty.
Jäi äänestämättä ja kun varsinaisella äänestyspaikalla ei olla ensi sunnuntaina, niin nukkuvien puoluetta ollaan. Viimeksi sitä oltiin kai 45 vuotta sitten. Onhan se sentään suurin puolue.
Lohtuna on, että jos ei olla kenenkään puolesta , niin eipähän olla ketään vastaankaan.
jää äänestämättä
7
<50
Vastaukset 7
- ennakkoääni
Näinhän se käy "mattimyöhäsille ". Kun ei äänestä niin ei sitten pidä valittaa päätöksien tekijöistä. Äänestämällä voimme vaikuttaa yhteisiin asioihin.
Elämämme on sellainen jollaiseksi se teemme; on aina ollut, ja tulee aina olemaan.Minä äänestin ennakkoon, mutta nyt vasta tulee vaalimainos postit, siis ne henkilön kuvakortit. Näin täällä hämeessä....ne hitaat!
- Mitä_v..tua_taas
Äänestitkö jotain näistä, jotka meidän verorahoillamme itseään mainostavat:
http://mvlehti.net/2015/04/15/eduskuntavaalien-tulos-on-ostettu/ - havumetsien__mies
Tuon jälkeen (nimim. Mitä...) voikin tutkia vaalien jälkeen, kuka näissä vaaleissa saa kalleimmat äänet.
Jos joku on pannut vaaleihin likoon 50 000 euroa ja hän saa 500 ääntä - ei muuten mitenkään huono saavutus - saadun äänen hinnaksi tulee 100 euroa! Epäilemättä moni saa vielä paljon kalliimpia ääniä.
Kaiken lisäksi nämä kalleimpia ääniä saaneet eivät kannatuksen vähyyden vuoksi pääse eduskuntaan. Onpahan kuitenkin tuettu suomalaista työtä ja liike-elämää.
- hämeen_hidas
Sitten on varaa arvostella äänestykseen osallistuneita seuraavan hallituksen politikoinnista.
Ei ole ainakaan itse vaikuttanut sopimattomien kansalaisten valitsemiseen maan ja kansan asioiden hoitoon. - työtä-kaikille-
Äänestin heti ensimmäisenä päivänä PERUS-SUOMALAISIA,
nyt tulee uusi vieläsuurempi JYTKY voitto,
Timo Soinista tulee päämisteri,
Timo Soini johtaa suomen tasapainoon ja uuteen nousuun,
suomen kansa saa ihmisarvonsa takasi, työ kunniaan,
kaikki älykkäämmät viisaat kansalaiset NYT äänestää perussuomalaisia, siinä on suomen ainoa toivo paremmasta tulevaisuudesta,
ainoa eläkeläisten ja köyhien toivo paremmasta tulevaisuudesta,
TYÖTÄ KANSALLE- saamaton_savonmaalta_
Ei meikäläinenkään ketjun aloittaja ole äänestänyt sellaista, joka olisi vastaan PerusS:läisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431850
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2891269Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.173929Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.263674- 33601
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12601- 251596
- 191553
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen20492- 42482