Moikka!
Ystäväni menee naimisiin ja heidän ainoa lahjatoiveensa on matkakassan kartutus. En halua laittaa tilille rahaa suoraan, mutta kuitenkin kunnioittaa heidän toivettaan. Olen kiva diy -ihminen ja ajattelin tehdä seteleistä jonkin asetelman, taulun, kimpun tai muun. Ideoita?
Häälahja seteleistä
2
100
Vastaukset
- Eeric
*kova diy -ihminen, kivaksikin toki joskus haukuttu :-D
- sannaso
Moikka,
En tiedä menikö häät jo, mutta vastailen silti. Voisit esimerkiksi ostaa isot valokuvakehykset, jotka sitten vuoraat esim. 5 tai 10€ seteleillä (riippu tietysti budjetistasi). Seteleiden taakse laitetulle paperille voisit kirjoittaa jonkin hauskan/kivan/koskettavan tekstin, joka paljastuisi kun setelit irroittaa. Tai sitten pienet ja kauniit kehykset, joihin laittaa vaikka jonkun yhden isomman setelin ja koristelee sen kivasti. Taaksehan voisi laittaa sitten vaikka kuvan hääparista ja sinusta jos sellainen löytyy. Näin jäisi kehykset käyttöön vielä setelin käyttämisen jälkeenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup272754Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1202652Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua342161Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.592043Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4081595- 601123
- 2591049
- 541047
- 151966
- 45938