Uusi uhanalainen laji Ala-Lemussa

Uhanalainenlaji

Erittäin rikkaasta faunastaan tunnetulta Ala-Lemun alueelta on löytynyt uusi laji. Pro Ala-Lemu liikkeen jo havannoimat ja paikallislehden uutisoimat pienlajit ovat eilisen havainnon perusteella saaneet rinnalleen isomman eliön. Tämä aikoinaan Kuusiston saarelta alueelle jään yli vaeltanut karvainen otus tunnetaan latinankielisellä nimellä: Panthera Leo Iljimar Romanticus..

Jäämme odottamaan lisää paljastuksia alueelta - Selvää on jo nyt, että tämä rajoittaa alueen rakentamista ja, että Varsinais-Suomen ELY keskus tulee puuttumaan asiaan.

8

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nostan

      Ylös

      • lisäälajeja

        Yksisanainen häirikkö linjoilla, liekö toinen uusi uhanalainen laji, myös Kuusistosta?


    • nm1

      Ok.

    • onkin

      Sieltäkö se siis

    • Taaslöytyy

      Kaikkein vaarallisin eläinlaji maailmassa on Vihervassari, joka pyrkii vastustamaan kateuksissaan lähes kaikkea.
      Itse tietysti istuu kuukausipalkalla yhteiskunnan palkalla, viettää pitkät lomat ja jää nuorena hyvälle eläkkeelle.
      Koskaan tämä Vihervassari ei ole tehnyt oikeaa työtä, ainoastaan kirjoitellut papereita ja hoitaa virkaansa mutuopeilla.

      • Työnorja48

        Vihervasurit ovat tosiaankin kaikkein pahin sakki, aina kapuloita yritysten rattaisiin ja työpaikat slut.
        Oikein pro liike perustettu ja heti kaikki vihervassarit yritystoimintaa kaatamassa. Mistähän luulette palkkanne ja eläkkeenne saavanne ? Eikö pikku aivosenne jo huomaa missä tilanteessa Suomessa ollaan ?
        Perustulo vielä, ei se tule lakeja säätämällä, sen eteen on tehtävä työtä älypäät !
        Vielä yksi vihervassari joku Andersson vouhkaa velkaa lisää, laskeppa paljonko sinulla tuota valtion ja kunnan velkaa on rästissä. Itselläsi sitä ei mielestäsi ole kun kaikki tulo tulee avustuksina, mutta mistä ja kenen toimesta ?


    • nostan

      Ylös

    • moih

      ....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5202
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4627
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      104
      1419
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      154
      1414
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      13
      1234
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1034
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      892
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      863
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      809
    Aihe