Sotahullun Staputlerin suojeluksessa olevat äärinationalistiset ruzzit ovat vahvistaneet otettaan Venäjällä. Hyvin toteutettujen "mainilan laukausten" avulla pyritään saattamaan kaikki suomensukuiset väestöryhmät epäilyksen alaisiksi, jotta täysimittaiset vainot voidaan aloittaa. Ruzzismi on jo nyt saanut Venäjällä vahvemman jalansijan kuin nazismi Saksassa Hitlerin aikana. Ei tämä hyvältä näytä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1429000896640.html
Ruzzismi vahvistuu Venäjällä!
4
62
Vastaukset
- Ei_sentään
Ei näytä hyvältä, mutta matkaa on vielä melkoisesti Saksan tapahtumiin.
Venäjällä pitäisi jotenkin saada valtiojohdon lähipiiri tajuamaan, ettei tällaisessa mesoamisessa ole voittajia. Tämä tilanne ei tuo mitään hyvää.
Kuulin viime kesänä erään pietarilaisen henkilön sanovan, ettei pienillä kansallisvaltioilla ole tulevaisuutta ja että pian näille koittaa huonot ajat.Ruzzit riehuivat Turussakin?
Sotahullun Staputlerin masinoimat vihreät ruzzihenkiset siviilipukuiset palkkasotilaat aloittivat jo hyökkäyksensä Suomeen häiritsemällä Ilkka Kanervan vaalitilaisuutta niin pahoin, että poliisit piti kutsua paikalle. Ilkka Kanervan mukaan toiminta oli systemaattista ja vaikutti etukäteen Venäjällä suunnitellulta. Staputlerin hyökkäys Suomeen on siten tosiasia, joten Natoon liittymisestä kannattaisi jo jutella hyvin vakavasti.
http://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2015/2015041619530605_eb.shtml- SeAvarakatseinen
No Se tuntemasi pietarilainen henkilö tiesi tulevan tilanteen ja mistä puhui:
Laki "epämieluisista" ulkomaisista järjestöistä mennee läpi Venäjällä - Ulkomaat - Uutiset - MTV.fi
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/laki-epamieluisista-ulkomaisista-jarjestoista-mennee-lapi-venajalla/5091808
R Y S S Ä T kyllä väittävät, ettei Suomi ole "ulkomaa".
JA tavalliset venäläiset (ei ne R YS S Ä T) sanovat , että "Suomi on ihanan maa!"
Mitenkähän lie? Mutta järjestötoiminta on R Y S S I E N hallitsemassa maassa tarkan silmälläpidon alainen.
Ja taatusti tuo silmälläpito ulottuu myös Suomeen: eli Karjalan Liitto on jo aivan kesytetty ja toistaiseksi (ilman miehitystä) piikki lihassa on Pro Karelia sekä tietysti tämä Suomi24/ Karjalan Palautus -palsta.
- mistätuuli
oi voi-voi miten turha juttu on teillä. Katsotte väärinpäin ja otte sekaisin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318301Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4607493SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2185657Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914647Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374592Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104162Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p172980Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132700