Martina sai huikean suositun Martina ja hengenpelastajat-sarjan kakkoskauden kuvaukset onnistuneesti loppuun. Hienoa! Sen sijaan, että hän lepäisi laakereillaan, tulossa on uusia kiinnostavia ja haastavia työtehtäviä. Näin meidän on annettu aavistella, vaikkei varmaa tietoa työtehtävistä ole vielä iltapäivälehdissä uutisoitu.
Olen ounastellut, että kyseessä olisi taannoisen uimahyppykilpailun toinen tuotantokausi, jonka ensimmäisen kauden voittajana kaunis ja rohkean rämäpäinen Martina olisi ainoa oikea valinta kisan juontajaksi. Voi olla, että tuo haaveeni toteutuu, mutta sitä suuremmalla syyllä epäilen, että näemme Martinan yhden suosituimman tv-julkimon vieraana vielä tänä keväänä. Olen melkein varma, että Martina nähdään hengenpelastajan ominaisuudessa David Hasselhoffin show:ssa.
Rantapelastamisen ammattimaisen hallinnan lisäksi Davidille ja Martinalle on yhteistä rakkaus musiikkiin. Lisäksi molemmat suhtautuvat rennon humoristisesti omaan mielettömään lahjakkuuteensa ja osaavat ottaa yleisönsä ällistyttävällä tavalla.
Tavallinen lähiöluttana virttyneessä ja kloorinsyömässä uimapuvussaan ei pääse koskaan lähelle Ritari Ässää. Näin se vain on.
Olen ounastellut, että kyseessä olisi taannoisen uimahyppykilpailun toinen tuotantokausi, jonka ensimmäisen kauden voittajana kaunis ja rohkean rämäpäinen Martina olisi ainoa oikea valinta kisan juontajaksi. Voi olla, että tuo haaveeni toteutuu, mutta sitä suuremmalla syyllä epäilen, että näemme Martinan yhden suosituimman tv-julkimon vieraana vielä tänä keväänä. Olen melkein varma, että Martina nähdään hengenpelastajan ominaisuudessa David Hasselhoffin show:ssa.
Rantapelastamisen ammattimaisen hallinnan lisäksi Davidille ja Martinalle on yhteistä rakkaus musiikkiin. Lisäksi molemmat suhtautuvat rennon humoristisesti omaan mielettömään lahjakkuuteensa ja osaavat ottaa yleisönsä ällistyttävällä tavalla.
Tavallinen lähiöluttana virttyneessä ja kloorinsyömässä uimapuvussaan ei pääse koskaan lähelle Ritari Ässää. Näin se vain on.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Työntäkyyn martina tummelilla voidellun voltaimurinputken pyllyynsä ja sä kanssa samoin
Mene nyt sinne kouluun muulloinkin kuin ruoka-aikaan, kuten toisessa ketjussa aikaisemmin kehotin. Ehdit ehkä oppia sekä lukemaan että kirjoittamaan ennen oppivelvollisuuden päättymistä.
Niin totta. Lunttanoiden uikkarit ei koskaan yllä Martinan tasolle, koska Martinan naisellisen kaunis vartalo saa uimapuvun näyttämään paremmalta. Todella hyvä juontaja on Martina, kaunis, sujuva, voi pärjätä Usassa asti jos haluaa. Martina on ohjelmien kaunistus, suosittu ja pidetty.
Miksei Mara käytä enää bikineitä?
Bikineitä voi käyttää vain laahuksen kanssa ja meressä uidessa laahukseen takertuisi kuin delfiini troolarin verkkoon. Siksi uskon, että Martina tyylikkäänä ja sporttisena esikuvanamme vielä lanseeraa aivan mielettömän upean ja hiukan ilkikurisella tavalla seksikkäänkin uimapukumalliston. Ensi kesäksi se tuskin ehtii markkinoille, koska Martinalla on niin monia projekteja menossa, mutta ehkä jo seuraavana suvena meillä lähiöluttanoillakin on mahdollisuus pukeutua kv-brändin kustomoimaan polskintapukuun. Saattaahan olla, että uimapukumalliston julkistamistilaisuus osuu yhteen uimahyppykilpailun avajaisten kanssa. Upeaa!
häpeää myllytatuointiaan?
Lähiölunttanoille ei voi sopia Martinan perusmallisto. Jos Martina joskus ehtii suunnitella jykevän maskuliinisen lunttanamalliston niin sitten.
Olet aivan oikeassa! Uskon Martinan olevan sen verran suurpiirteinen, että hänenkin mallistoonsa kuuluvat D-mitoitetut uimapuvut. Siksi en sitä erikseen maininnut, vaikka aluksi se oli mielessä. Vähän hävettikin, koska oma rantakunto on mitä on. Valitettavasti meitä ylipainoisia ja rumia ihmisiä on Suomessa enemmän kuin kauniita timmejä julkkiksia, joten kv-brändiin kuuluvien uimapukujen on ehdottomasti oltava kaikkien saatavilla.
Lihaville tarkoitetut uimapukumallit voivat erottautua positiivisesti esimerkiksi tavallista lyhyemmillä laahuksilla ja niihin voidaan laittaa vaikkapa puhvihihat alleja peittämään. Jos mallistoon kuuluu bikineitä, niihin kuuluva korkeavyötäröinen housumalli on jo itsensä Martinan testaama. Tarvittaessa olen itsekin valmis koekäyttämään Martinan lähiöluttanamalliston uimapukuja, koska täytän varmasti naiselliselle maskuliinisuudelle ja jykevyydelle asetetut kriteerit.
Näin yöllä unta, että Martina suunnittelee myös uimakenkämalliston. Tietenkin! Kuka nyt viitsisi paljain jaloin seistä hyppytornissa tai hiekkalinnan äärellä, kun voi sujauttaa jalkansa uima-avokkaisiin, joissa on vähintään kymmenen sentin korot. Asukokonaisuuden on oltava yhtenäinen rannallakin!
Lunttanat piikkikoroissa! Ha! Se mikä sopii Martinalle, ei varmasti sovi lähiölunttanoille. Paksupohjaiset korottomat sandaalit lähiöihin lunttanoiden kesäisiin Siwa-matkoihin.
Ilman muuta sekä uimapuvuissa että -kengissä on oltava valinnanvaraa. Suinkaan kaikki halukkaat eivät voi käyttää huikeita kenkiä, joissa Martina näyttää ihanalta. Uimakenkien on kuitenkin oltava esteettisemmät kuin perinteisen luttanamuodin feikki-crocksit, joilla tähän saakka on hoidettu niin Siwa-reissut kuin serkun häätkin.
Aivan hulvatonta tekstiä, hahahaha!!! Terveisin Lähiölunttana :)
Havaitsin olleeni varsinainen oraakkeli, koska Martina näyttää todellakin olevan jollakin tavalla mukana ohjelmassa 28.5.2015:
"Kausi 1, 8/10. David Hasselhoff tanssii Jorma Uotiselle, mutta missä ovat Davidin ja Martina Aitolehden vaatteet?"
Lähde: http://www.telsu.fi/david hasselhoff show
Luvassa siis imagonsa mukaisesti puolipukeissa esiintyvä julkkis.
Odotan innolla ohjelmaa, koska haluan nähdä tatuointien peittely-yritykset ja kuulla sujuvaa englantia "Jee, jee, jee..." Ajatelkaa, jos David kysyy, miksi Martinasta tuli "julkkis." "Well,...."
Miten niin 'jos kysyy'?
Marzu on kv-julkkis ja David tuntee hänet - tottakai.
Kyllä tuo hasselhoffi samanlainen sekopää floppi,ei oo hauska, ei komea, ei osaa näytellä eikä laulaa
Mitä nyt on yksi maailman tunnetuimmista ihmisistä, miljonääri ja jolla usean vuosikymmenen ura.
David on komea, iloinen, hauska sekä näyttelee ja laulaa kohtalaisesti, joten ilmankos show on niin hyvä ja sujuva ohjelma verrattuna esim. moneen Uutisvuotoa matkivaan "huumoriohjelmaan" tai jonkun turhatyrkyn tekemiin haastatteluihin. Ajatelkaa, jopa se yksi maajussi saa "oman ohjelman." Miksi?
Martina voisi toimia Hasselhoffin sijaisnäyttelijänä. Samaa näköä naamassa.