VÄHÄKÄÄN VASEMMISTOA KANNATTAVAT ÄÄNESTÄÄN VASEMMI

ÄÄNI

VÄHÄKÄÄN VASEMMISTOA KANNATTAVAT ÄÄNESTÄMÄÄN VASEMMISTOA ESTÄMME PORVARIHALLITUKSEN SYNNYN KYYTI ON SILLOIN KYLMÄÄ TUKI VASEMMISTOLLE TAKAA SEN MITÄ ON TÄHÄN ASTI SAAVUTETTU

6

262

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sosiaalituki

      Siinäpä hyvää argumentointia puhtaalla suomenkielellä kirjoitettuna. Täytyykin tästä samantien painella äänestämään vasureita. Ei muuta kuin velkaa lisää valtiolle ja juhlat jatkuu. Ei niitä velkoja Kreikkakaan takaisin maksa, niin miksi meidän pitäisi? Tai no, rikkaat maksakoot viulut. Hehän eivät tämän maan eteen ole mitään tehneet. Oikeastaan valtion pitäisi ulosmitata kaikkien yli 100 000€ vuodessa tienaavien omaisuudesta 95%. Lahjaksi he ovat omaisuutensa alunperinkin saaneet. VALTA KANSALLE JA PORVARIT HIRSIPUUHUN!

      • veiasuri

        Olette te molemmat kyllä surkeita pellejä. Vasurit pitäisi viedä saunan taakse ja lopettaa!!! BBBBUUUUAAAAHHHHHHHHAAAAA!!!!!


      • Valintaa

        Olen samaa mieltä. Vasurit saunan taakse ja p.....


      • justihinsaniin
        veiasuri kirjoitti:

        Olette te molemmat kyllä surkeita pellejä. Vasurit pitäisi viedä saunan taakse ja lopettaa!!! BBBBUUUUAAAAHHHHHHHHAAAAA!!!!!

        Sinä se ymmärrät tuota ironiaa!
        :D :D :D


    • köyhä

      Sannalla tulevaisuus perussuomalaisissa. Vasemmisto kuihtuu ja käpertyy kuin mädäntynyt omena. Oikeisto voimiin ja töihin.

    • Anonyymi

      jaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1578
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1289
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      503
      1201
    4. 63
      995
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      962
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      52
      740
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      109
      726
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      722
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      632
    Aihe