"Älyllinen,lähes pirullinen - erittäin tehokas ".
Viestintäasiantuntija Katleena Kortesuo arvioi Uudelle Suomelle että RKP.n puheenjohtaja puolustusministeri Carl Haglundin paperitemppu eilisessä Ylen puheenjohtajatentissä oli tehokas.
Viestintäasiantuntija Katleena Kortesuo arvioi Uudelle Suomelle että RKP.n puheenjohtaja puolustusministeri Carl Haglundin paperitemppu eilisessä Ylen puheenjohtajatentissä oli tehokas.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Visst njöt man framför tvn.
Gratis valreklam för Haglund.
Soini ja Rinne eivät itse edes älynneet olevansa tosi hölmöjä luusereita.
Hyvä vastaveto kritiikkiin.
Soinilta ei Haaglunti edes kysynyt mitään. Kysymyshän oli hallintomenettelystä, ei mistään asiasisällöstä. Tässä Calle teki selkeän virheen.
Näki että Haglundia jännitti, oli itkuinen ja puhui epäselvästi kuin itkua nieleskellen.
83 % av 3686 är av samma åsikt.
Minsann,mitt i prick.
No totta tosiaan. Halpamaisuus ja suomalaisten puoluejohtajien pilkkaaminen "hyvää vaalimainosta" ruotsalaisille.
Noin ajattelee hurri.
.
"Säätiörahoitettu mielipide taas???????????"
Ja Yle "löytää"
.
Det FINNS faktiskt människor som inte lider av "hurrihat " och pakkoruotsisyndrom.
Normala människor som inte är hjärntvättade av poispakkoruotsisekten.
På den här debatten bor det tyvärr en hel hop av de sektmedlemmarna.
Haglund yritti ensin temppuaan Sipilään, joka ei vastannut. Rinne vastasi.
Soiniin asti ei Haglund ehtinyt.
Rinne ei enää koskaan luota Haglundiin. Luottamus meni.
Haglund on raukkamainen ja pikkusieluinen.
Rkp:n kannttaa tietää, että jos lähtee vitttuilemaan, siitä on seuraukset.
Aikamoinen nilkki tämä Haglund. Ei sillä, että uskoisin jonkun julkkispolitiikon olevan ns. puhtaat jauhot pussissa, mutta en pidä tuon tyyppisistä julkisista nöyryyttämisistä tai kiusaamisesta. Eipähän tarvitse ainakaan RKP:ta äänestää, aiemmin oin jo poistanut listalta kokoomuksen, perussuomalaiset ja kristitytkin, että hyvä näin, tuleepahan valinta helpommaksi.
Eikö olekin suomenkielinen Suomenkansa tyhmää? Näin Älyllinen, ruotsalais-arjalaista Ylirotua edustava rikollinen kalastelee typerän Suomenkansan ääniä! Fennoja on niin helppo kusettaa, tai kuten me Parempi Kansa sano: "virtsata peele! Kusta!"
Onkin jo sovittu, kun Pikku Callesta tulee Suomen kuningas, yhdistetään tää itäinen maakunta takaisin Hurrien valtakuntaan. Kyllä on fennot typeriä! Calle lupas niille nuuskaa ja heti Savon pojat hyvää Jätkää äänestämään! Calle jakaa nuuskaa, ehkä jopa huoria, kun kauniisti pyydetään! Hurrit ovat aina olleet Suomen Ystäviä! Saatiin kunnia sotia ja kuolla niiden hienojen kuninkaidenkin puolesta!
"Sine Suomen poika, hyve poika. Sine nainen, hoono nainen. Ole sine hilja, kun parempas puhu! Mine kiitä sinu ja anta sulle kiitokseks yksi taksvärkkipäevä vähempi, mine anta sulle yksi pyhäpäevä vapaks! Sine hyve kristity mene ja anta kolehti sinu papil, ruotsalaisel Herral. Hän palkitse sinu, ku olet meile hyvi uskolinen! Pidä sine kaikki paska sosialisti ja perusoomalaiset kaukana sinust, nin sinu sielus pelastu! Ei punalippu! Ei Soomen lippu! Phyi! Son kapina! Soomenkieli hoono kieli, opi sinä meide rååtsi!"
Ja kaikki hurrit seisomaan, kuorossa nauramaan: hahahhhahhah-haaaglund!
Haglund oli tosi hermostunut ennen kysymystä. Rinteen mentyä miinaan ivahingoniloinen, kuin pikkupoika.
Antti Rinne, otappa selvää puhuttiinko puolustusministerien kesken
Hävittäjähankinnoista. Saab on juuri jäänyt kiinni korruptiosta.