Ihmiset tyhmentyvät

ryskääpaukkuutömisee

10

233

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14412241

      Sen olen itsekin huomannut, että monellakaan ei ole nykyään edes yleissivistykseen kuuluvat perusasiat hallussa. Nykyajan vanhemmat kasvattavat lapsensa aivan päin helvettiä, tai oikeastaan he eivät edes kasvata vaan antavat kakaroidensa tehdä mitä ne haluavat ja siitä tulee AINA ongelmia.

      Vapaa kasvatus pitää kieltää lailla.!

      • 4433

        Lastensuojelulaista se vinoutuma lähti...


      • munnaapuri

        se ei kasvata poikaansa, vaan ostaa kaikkea mitä poika ikinä haluaakaan, nytkin osti sille uuden ökyauton jolla tämä vailla kasvatusta oleva ylimielinen poika leikkii.
        hiljaiseksi poika on aina pantu lahjuksilla kun on hankalaksi heittäytynyt isäänsä, tai äitiä tms. kohtaan. pienenä pojan ollessaan kiukkuinen hänet rauhoitettiin makeisilla ja muulla mukavalla.


      • PahuudenLähettiläät
        4433 kirjoitti:

        Lastensuojelulaista se vinoutuma lähti...

        Lastensuojelussa asuu pahuus ja päävika.


    • StatusMaskotti

      Naapurin vanhapiika adoptoi tumman ulkomailta tuodun lapsen paikkaamaan tyhjyyden -ja tarpeettomuuden tunnetta elämässään, nyt on sitten niin parempaa vanhempaa että, parempi itseasiassa kuin yksikään biologinen vanhempi, onhan hänellä sentään virka-asema.

      Käytännössä kasvatustehtävä on kuitenkin aivan kuralla, sukulaiset joutuvat huolehtimaan lapsesta enimmän ajan kun ylevä äitipuoli on aivan sormi perseessä kasvattajana.

      Ylevän persoonan adoptiolapsi jäi sitten heti ensimmäiseltä luokalta luokalleen, aiheuttaa myös talossa perkeleellistä melua sekä varastaa naapurien posteja sekä pölli myös naapurinlapsen potkulaudan.

      Mutta koska on viranomaisen statusmaskotti, niin täysin viaton pulmunen ja muut ovat häiriöksi ja vajaaälyisiä.

      • 300kg

        Näitä 300kg äityleitä statusmaskotteineen kokoontuu aina välillä pihoilla ja leikkipuistoissa, kaikkia vähänkään alkuperäisasukkaan näköisiä muistavat mulkoilla murhaavasti.

        Mistähän moinen katkeruus, ei ole tainnut piirakka kelvata.


    • instituuttuuttuut

      Ihminen on viheliäinen laji joka ehostaa kaikki kyseenalaiset touhunsa selityksin

      • KandeeValita

        Kannattaa tehdä lapset leveälanteisen naisen kanssa niin tulee normaaleja eikä mitään suippopäisiä imppaajia.


    • Anonyymi

      Kaikki käy niin hitaalla, mietin että olisko mRNA:lla osuutta asiaan.

    • Anonyymi

      katri ja petri burman järjestävät ihmisjahteja, maalittavat ja organisoineet järjestäytnyttä meluhäirintää ja järjestäytynyttä vainoamista, salakatselua, perusihmisoikeuksien rikkomista kuten viestinnän ja somen salaisuuden rikkominen, hakkeroineet kohteen elämän ja tarkoituksensa on lopettaa viattoman kohteen ja viattomien läheistensä elämä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      314
      1430
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1169
    3. 62
      922
    4. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      455
      915
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      911
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      681
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      96
      649
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      645
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      464
      619
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe