Ihmiset tyhmentyvät

ryskääpaukkuutömisee

10

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14412241

      Sen olen itsekin huomannut, että monellakaan ei ole nykyään edes yleissivistykseen kuuluvat perusasiat hallussa. Nykyajan vanhemmat kasvattavat lapsensa aivan päin helvettiä, tai oikeastaan he eivät edes kasvata vaan antavat kakaroidensa tehdä mitä ne haluavat ja siitä tulee AINA ongelmia.

      Vapaa kasvatus pitää kieltää lailla.!

      • 4433

        Lastensuojelulaista se vinoutuma lähti...


      • munnaapuri

        se ei kasvata poikaansa, vaan ostaa kaikkea mitä poika ikinä haluaakaan, nytkin osti sille uuden ökyauton jolla tämä vailla kasvatusta oleva ylimielinen poika leikkii.
        hiljaiseksi poika on aina pantu lahjuksilla kun on hankalaksi heittäytynyt isäänsä, tai äitiä tms. kohtaan. pienenä pojan ollessaan kiukkuinen hänet rauhoitettiin makeisilla ja muulla mukavalla.


      • PahuudenLähettiläät
        4433 kirjoitti:

        Lastensuojelulaista se vinoutuma lähti...

        Lastensuojelussa asuu pahuus ja päävika.


    • StatusMaskotti

      Naapurin vanhapiika adoptoi tumman ulkomailta tuodun lapsen paikkaamaan tyhjyyden -ja tarpeettomuuden tunnetta elämässään, nyt on sitten niin parempaa vanhempaa että, parempi itseasiassa kuin yksikään biologinen vanhempi, onhan hänellä sentään virka-asema.

      Käytännössä kasvatustehtävä on kuitenkin aivan kuralla, sukulaiset joutuvat huolehtimaan lapsesta enimmän ajan kun ylevä äitipuoli on aivan sormi perseessä kasvattajana.

      Ylevän persoonan adoptiolapsi jäi sitten heti ensimmäiseltä luokalta luokalleen, aiheuttaa myös talossa perkeleellistä melua sekä varastaa naapurien posteja sekä pölli myös naapurinlapsen potkulaudan.

      Mutta koska on viranomaisen statusmaskotti, niin täysin viaton pulmunen ja muut ovat häiriöksi ja vajaaälyisiä.

      • 300kg

        Näitä 300kg äityleitä statusmaskotteineen kokoontuu aina välillä pihoilla ja leikkipuistoissa, kaikkia vähänkään alkuperäisasukkaan näköisiä muistavat mulkoilla murhaavasti.

        Mistähän moinen katkeruus, ei ole tainnut piirakka kelvata.


    • instituuttuuttuut

      Ihminen on viheliäinen laji joka ehostaa kaikki kyseenalaiset touhunsa selityksin

      • KandeeValita

        Kannattaa tehdä lapset leveälanteisen naisen kanssa niin tulee normaaleja eikä mitään suippopäisiä imppaajia.


    • Anonyymi

      Kaikki käy niin hitaalla, mietin että olisko mRNA:lla osuutta asiaan.

    • Anonyymi

      katri ja petri burman järjestävät ihmisjahteja, maalittavat ja organisoineet järjestäytnyttä meluhäirintää ja järjestäytynyttä vainoamista, salakatselua, perusihmisoikeuksien rikkomista kuten viestinnän ja somen salaisuuden rikkominen, hakkeroineet kohteen elämän ja tarkoituksensa on lopettaa viattoman kohteen ja viattomien läheistensä elämä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1100
    3. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      932
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      930
    7. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      867
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      107
      831
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe