♥Suokit♥♥♥

shlove

Kertokaa kokemuksianne suokeista.

13

1407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moujjn

      No tammikuussa lopetettiin yks ihuna suokki. eips muuta

      Moido

    • enkestäsitäpaskiastaenää

      Suokki saatana veit rahat ja läppärin.
      Suokille tiedoksi että jos luet tätä niin se voi olla sun viimene lukukokemus.

    • ihq.lol

      Suolinkaiset kipristelivät ikävästi vatsassa ennen niiden häätöä! Operaatio kesti kolmatta vuorokautta ja siihen tarvittiin tulta ja tappuraa eli palavaa trasselia sekä monen monituista cd-levyllistä Cheekin ja Robinin tuotantoa suun kautta sisään soitettuna trasselin savulla avustettuna. Korvat siinä oli eniten koetuksella, mutta kuten tietänette - sisäloiset eivät voi sietää kotimaista listamusiikkia ja niiden häätö onnistui hyvin - jopa yli odotusten! Kokemuksena ei välttämättä mikään se kaikkein mukavin, mutta siitäkin kyllä selvittiin. Suolinkaiset tarttuivat paikallisesta hampurilaisravintolasta, joka tarjoaa kissanlihasta tehtyjä ranskalaisia kosteusvoiteen kera.

    • namiskuukkelia

      Savustettuna leivän päällä ja lasi maitoa.

    • 1ssu

      ihana rotu.luin jostain, että on tulossa muutos, että suokille voisi pian antaa myös saamenkielisen nimen.eka hevonen jolla menin nykyisellä tallilla oli suokki.

    • 1sssu

      nykyään nimen pitää olla suomea tai ruotsia.paitsi jos on ulkomailla synynyt. tulevaisuudessa nimi voi olla myös saamea.

    • 1ssu

      suokit on mun lempirotuja koska ne on maan ainut alkuperäinen hevosrotu.

    • Kasiro

      Rehellinen hevonen, yrittää aina parhaansa mutta käyttää myös järkeään. Kyllästyy kiertämään maneesia ympäri vuodesta toiseen ja alkaa keksimään omaa kivaa.
      Askellajit ihanat, pehmeät ja matalat, siksi hyvä varsinkin aloittelijoille. Mutta tarvitsee väliin vaativan ratsastajan että hevonen saa vaihtelua työhönsä.
      Todella mukava hevonen.

    • Anonyymi

      itseasiassa ne on haaleaverisiä ei varsinaisesti kylmäverisiä. mun kokemuksen mukaan ne on kilttejä. vain Ralli oli äreä mut syytä en tiiä. ja Veikko oli Ihana! ne asui pikkupihlajassa. nim.Fengur the pony

    • Anonyymi

      uutta vai vanhaa tietoa teille? minulle ei.
      nim.Fengur the pony

    • Anonyymi

      suokit on ihania. paras hevosrotu. ne hevoset, joita ei voi käyttää mihinkään säälittää. kun ne meinataan heti lopettaa. niin meinasi Lassellekkin käydä. tosin syytä miksi sitä ei voi käyttää mihinkäänen tiedä. eikö ole koulutettu?!
      nim. exhevostelija

    • Anonyymi

      paras hevosrotu maailmassa!
      nim. exhevostelija.

    • Anonyymi

      suomenhevonen on maan ainut alkuperäinen hevosrotu.
      nim. exhevostelija

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      27
      3966
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      2029
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      42
      1293
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      77
      1155
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      36
      1107
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1096
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      49
      1017
    8. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      915
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      861
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      833
    Aihe