Huumetesti ja UJO RAKKO

Irtisanoutuako

Mitä tehdä, kun joudun huumetestiin ja en voi virtsata kenenkään tuijottaessa. Työhäntulotarkastukseen liittyy tällainen testi. Olen kylläkin ollut töissä jo monta vuotta siellä, mutta jouduin työhöntulotarkastukseen vasta nyt. Kärsin ujosta rakosta. Huumetesti tuskin on sellainen, missä hoitajilla riittää ymmärrystä. Olen varma, että siellä on vastassa joku tiukka ja tyly tyyppi, joka nöyryyttää ja kohtelee kuin olisin joku narkkari. Ihan rehellisesti voin sanoa, että en ole koskaan elämässäni kokeillut minkäänlaista huumetta. En ole maistanut edes tupakkaa tai alkoholia.

Ahdistaa aivan järjettömästi. Minulla on tuskallisia vessahätäkokemuksia, kun on kauhea hätä, mutta pisaraakaan ei tule. Kerran jouduin pidätellä kuusi tuntia ja kukaan ei voi uskoa, miten kauheaa se oli ja miten kipeä mahani oli. En tiedä, onko kukaan koskaan pyörtynyt pelosta huumetestissä, mutta minulle varmaan käy näin. Oikeasti. Jännitän ja pelkään kyseistä testiä yhtä paljon kuin hammaslääkäriä. Siihen on vielä aikaa, mutta hermoilen jo nyt.

Kaiken lisäksi käytän paniikkihäiriöön ja sosiaalisten tilanteiden pelkoon lääkitystä, enkä haluaisi työnantajan saavan tietää sitä.

Varmaan nyt sitten tulee potkut, joten kai se on sama jos irtisanoutuu itse vaikka heti maanantaina.

1

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • done_that

      Kyllä se kusi ulos saadaan vaikka ketetroimalla. Muista näyttää hoitajalle reseptit keskushermostoon vaikuttavista lääkkeistä, koska muuten niiden käyttö tulee 100% varmasti työnantajan tietoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4313
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2758
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2577
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      16
      2445
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2384
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      110
      2204
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2161
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      616
      1981
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1955
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      26
      1701
    Aihe