Kumma juttu, että esim. taimi, samatääl ja pirke voittaa lähes aina freeroll -huutopaketit. Taimi nakuttaa yliahkerasti huutoja heti aamun ensimmäisestä kohteesta illan viimeiseen. Nuo saattavat kiihkeällä tahdilla näppäillä huutoja vaikka kahteen asti yöllä. Tunnus ankka teki saman tempun useana yönä peräkkäin. Eikö noilla ihmisillä oikeasti ole muuta tekemistä elämässään?
Huutopaketit lähes aina samoille tunnuksille
7
102
Vastaukset
- säälittävää
Olen seurannut samaa ja varsinkin nimimerkki taimi on huutokaupassa aamuyhdeksästä sinne n. kahteen yöllä, Tosiaan kyllä sääliksi käy tuollainen elämä.
- en_nakuttele
Ei se ole elämää vaan pakkomielle!
- No-huh-huh-höh
Kalliiksikin tulee loppujen lopuksi huutopaketit freerolleina tuolla tavoin ahnehtien. Jos joka päivä voittaa 1-3 huutopakettia, ne pitää maksaa ennen kuin seuraavaa voi huutaa. Kummasti vaan hinnat kohoavat pienissäkin huutopaketeissa. En edes uskalla arvioida kuinka paljon pakkomielteiselle tulee tuosta maksettavaa.
- Ei-hyvä
Kyseenalainen tapa viedä ihmisiltä rahat. Huutomaata ei tarvita, tekis nopeasti konkan, että siitä päästäis eroon.
Huutakaa näin:
Menkää ja tehkää tili, saatte 10 huutoa, huutakaa ne ja lopettakaa siihen. Pyytäkää poistamaan tili, tai varmuudeksi arvostelkaa huutomaata sen CHAT rinkulassa.
Näin saatte porttikiellon tai ja menetätte tilinne käyttöoikeuden, se takaa että ette häviä enempää kuin ne kymmenen ilmaista huutoa. - Entinenhuutaja
Ei-hyvä kirjoitti:
Kyseenalainen tapa viedä ihmisiltä rahat. Huutomaata ei tarvita, tekis nopeasti konkan, että siitä päästäis eroon.
Huutakaa näin:
Menkää ja tehkää tili, saatte 10 huutoa, huutakaa ne ja lopettakaa siihen. Pyytäkää poistamaan tili, tai varmuudeksi arvostelkaa huutomaata sen CHAT rinkulassa.
Näin saatte porttikiellon tai ja menetätte tilinne käyttöoikeuden, se takaa että ette häviä enempää kuin ne kymmenen ilmaista huutoa.Ei ne enään uskalla bannata tosta noin vaan. Huijasivat taas asiakasta yllätyksen arvossa. Yrittävät lepyttää kuulemma häntä kun sanoi lopettavansa huutamisen.
Moni näyttää kadonneen sieltä. Tajunneet miten hommat toimii. Huutokaupoista et voita mitään. Joskus voi sääli voiton antaa kun tarpeeksi olet rahaa laittanut. - Huuto_Nauruaaaa
Ei tuota paikkaa voi ottaa edes vakavasti. Kunnon sirkus koko paikka. Työntekijät pelleilee ties mitä. Milloin tapahtuu sitä ja tätä. Uskottavuus kärsii.
- huijataan
Tähän ketjuun on tullut myös kommentteja Huutomaasta.
Kannattaa lukea pari viestiä kohtasta: Huutomaa vs. Lahjahuuto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117181Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista594777- 954731
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee493899- 513838
- 2173807
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san263383- 512741
- 382721
- 392317