Tässä keskustellaan että miten pidetään eläimiä kunnossa ja miten olette
Vastaukset 15
- miis
Hyvi
- 10000
Kiva ;)
- 10000
Mää oo älyttömän hyvin pitänyt eläimistä huolta
- Ihanat
Juttelen eläimille, samoin kuin harjailen ja silittelin niitä. Koiraani pidän kytkettynä pihallani, koska se haluaa olla päivät ulkona ja yöt sisällä. Kesäisin toki haluaa olla paljon ulkona öisinkin. Ruokaa ja vettä vien monta kertaa päivässä ja paapoan. Eläimet ovat ihania.
- 10000000
Niin
- työkoiruus
hankin koiralle päivähoitajan kun olen töissä.
- paapoja
Pidän koiraani kytkettynä ulkona, koska se haluaa sitä. Aina silittelen ja juttelen, lenkitän ja ruokin, hoidan ja hellitelen.
- 100000
Kiva
- kissaimmeinenpävaa
Oikein hyvin, mielestäni. Ruokaa on aina tarjolla (kissaihminen) vesi on aina raikasta ja kylmää, saa mennä vapaana ulkona ja leikitän, harhaan ja silitän. Otan viereen nukkumaan ja silitän kunnes nukahtaa.
- upsiidupsii
*harjaan
Meillä kaik eläimet on perheen jäseniä ja nehän pitää toisistaan huolta, kanoillakin on nimet ja niidenkanssa jutellaan :)
Kissat nukkuu yön kainalossa ja syö melkein samasta kupistakin, koiria ulkoilutetaan ja harjataan niin ja ruokitaan hyvin ;)- minnn
Meillä kissalla ei ole lupa tulla sänkyyn nukkumaan vaan sillä on oma nukkumapaikka. Kissa syö lattilalla omasta kupistaan eikä saa mennä pöydälle. Kissalla on ulkona paljon virikkeitä.
- hoitakaamua
Lemmikkien huolenpidossa tarvitaan kaikenalaisia tuotteita ruoista lääkkeisiin ja hoitotuotteisiin. Sellaisia myyviä verkkokauppoja on ilmaantunut kuin sieniä sateella, ja niiden suosituimmat löytyvät listattuina mukavan kuvauksen kera täältä:
http://verkosta.info/ostokset/lemmikkitarvikkeet- Kiusattuja
Meilläkin kaikilla eläimillä on nimet ja niitä harjaillaan päivittäin. Uloskin pääsevät talvisin ja koko pitkän kesän saavat olla ulkona laitumilla. Olisinpa minäkin toisessa elämässäni lehmä ja ehdottomasti parsinavetassa. Kukaan ei kiusaisi minua kuten aikaisemmin koulussa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48835
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha538761- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561