Soini pettänyt jo äänestäjänsä

PS on koko ajan profiloitunut EU- ja eurokriitisenä ja heitä äänestävät ihmiset pitävät näitä asioita yhtenä tärkeimpänä asiana äänestää PS:ää. Nyt Soini antaa selvästä ymmärtää, että EU asiat eivät ole kynnyskysymys.

Tällaista on politiikka.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mukava lueskella Soinin kommentteja seuraavan Kreikan tukipaketin hyväksymisen jälkeen.

Äänestä

RENE HURSTI, ONKO VEIKKO HURSTIN SÄÄTIÖN LAUPEUDENTYÖ RISTIRIIDASSA PERUSSUOMALAISUUDEN KANSSA JA SUOMALAINEN KYLKI EDELLÄ -AJATTELUN KANSSA?

RENE HURSTI VASTAA

Nostaisin Helsingin PS:n kärkiehdokkaaksi Stadin kundin René Hurstin (nro 158), joka jytkyssä jäi 27 äänen päähän kansanedustajan paikasta. Kallion kundi René puhuu eduskunnassa, tosin tässä vielä ulkona, mutta ei enää kauan https://www.youtube.com/watch?v=e_ZGwOgan-M sillä Renéstähän tulee näissä vaaleissa Perussuomen kansanedustaja. Kallion seudun Perussuomalaiset kertoo http://kallio.perussuomalaiset.fi/renehursti-eduskuntaan/ RENE´HURSTI EDUSKUNTAAN 2015

Todella kovan setin Mainostelevision haastattelussa veti Stadin kundi René Hursti (nro 158) Helsingin kaupunginvaltuutettu, joka jäi 27 äänen päähän edustajanpaikasta jytkyssä, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/-----rene-hursti https://www.facebook.com/rene.hursti

ONKO VANHUKSILLA YHTÄ HYVIÄ IHMISOIKEUKSIA SUOMESSA KUIN ULKOMAILTA TÄNNE TULLEILLA RIKOLLISILLA? TÄMÄ EI OLE LEIKIN ASIA, KUN VEROA MAKSANEET TYÖTÄ TEHNEET VANHUKSET ELÄVÄT HUONOMMIN KUIN RIKOLLISET VANGIT JA HUONOMMIN KUIN ULKOMAISET VANGIT. VANKIEN PITO ON MYÖS KEHITYSAPUA. Mainostelevision PS-päivässä René Hursti (nro 158) veti todella rajun setin ja sai toimittajan hiljaiseksi. Toimittaja oli selvästikin valmistautunut panemaan vastakkain Hurstien laupeudentyön vähäosaisille ja maahanmuuton, mutta René Hursti pisti vanhasta muistista, että Suomen vankiloissa käytetään ulkomaalaisiin vankeihin yli 60 miljoonaa euroa vuodessa ja vangeista lähes puolet on läheltä eli Virosta ja Venäjältä, jonne ne voitaisiin kätevästi palauttaa eikä tällaisella näytelmällä ole mitään tekemistä työperäisen maahanmuuton kanssa, eli Hurstin sanojen mukaan, jollei tähänkin puututa, ei jää hilloa stadin friiduille ja kundeille. Ja keskustelu eteni lupsakan tyylikkäästi René Hurstin tahdissa loppuun, erinomaista. Ulkomaalaisten vankien pitäminen täällä on myös kehitysapua ja saattavat olla mafiosoja diktatuureista kuten Venäjältä, jossa johto antaa mallin ja Kreml murhaa vastustajiaan kotimaassa ja ulkomailla. KATSO LEGENDAARISEN HARRI LINDELLIN HAASTATTELEMA RENE HURSTI https://www.youtube.com/watch?v=s9pFl_WTbZI

René Hursti on tietenkin kypsä osaaja, mutta jos haluat äänetää nuorta niin sitten Nuutti, ketä Halla-aho on ilmoittanut äänestävänsä, no tietenkin Nuutti Hyttistä, https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-nimesi-suosikkiehdokkaansa-kansanedustajaksi/ http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/ Nuutti Hyttinen, Helsinki, numero 160, oikeustieteen kandidaatti, kauppatieteiden maisteri, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/nuutti-hyttinen http://www.nuuttihyttinen.fi/ https://www.facebook.com/hyttinen.nuutti https://twitter.com/nuuttihyttinen http://nuuttihyttinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/ \\\VAALIVIDEO\\\ http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/helsinki/ehdokkaat/5078

Äänestä

Kieltämättä taitaa kotisohva kutsua, sillä persujen "ohjelmat" ovat niin sekavia, eikä tiedä ovatko tulossa vai menossa EU;n ja euron suhteen - taidan liittyä siihen porukkaan, jotka haistattavat pitkät paskat kaikkien puolueiden paskanjauhjille ja siirrän firman Viroon tai Latviaan.

Äänestä

Kyllä taas käännellään ja väännellään. Persut ovat edelleen EU ja eurokriittinen puolue. Kritiikki ei tarkoita eron ajamista vaan kritiikin esittämistä muutoksen toiveessa. Soini ei ole hyväksymässä tukipaketteja. Soini kannattaa myös jäsenmaksualennuksen hakemista. Rahaliittoa vastaan on jopa enemmän kuin itse euroopan unionia. Mutta nämä alkavat olla sitä politiikkaa mitä vaaditte perussuomalaislta neljä vuotta sitten. Vaaditte kompromisseja ja sanoitte että ei politiikassa vain sanella ja muut taipuvat vaan kaikki o neuvottelua ja kompromisseja. Nyt kun persut sitä tekee ja menevät hallitukseen niin yllättäen se ei kelpaa. pitäisi pitää diktaattorimaisesti oma pää ja olla tekemättä kompromisseja. kyllä tää teidän pskanjauhanta on erikoisinta viihdettä mitä löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraavat kirjoitti:

PS on koko ajan profiloitunut EU- ja eurokriitisenä ja heitä äänestävät ihmiset pitävät näitä asioita yhtenä tärkeimpänä asiana äänestää PS:ää. Nyt Soini antaa selvästä ymmärtää, että EU asiat eivät ole kynnyskysymys.

Tällaista on politiikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu