ottavat toisen jytkyn eilen Soini oli Jakomäessä kansaa oli mielettömästi teltan ympärillä olen kierrerrellyt paljon vaalitapahtumissa aina maakuntia myöden sieltä tulee ääniä PS puolueelle roppakaupalla .
Taitaa jytkähdella huomeniltana Perussuomalaiset
tty6677
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olen samaa mieltä eihän siellä muita olekkaan kuin Persujen kannattajia Vasurit ja Vihreät on ajettu pois maisemaa pilaamasta .
Soinin halllituskiima on estänyt jytkyn. Olisi pitänyt vetää kieliasia raflaavasti esiin isossa vaalikeskustelussa. Soini tähyää niin näkyvästi ulkoministerin sallkkua, että ihan hävettää.
JYTKY TULEE................................LANKA PALAA........................!
Nyt ei tule jytky vaan ainoastaan LÖTKY.
Mikä on Jytky? 17% kaannarus on selkeä vaalitappuo. 18% on vaalitappio. 19% prosentilla säilytetään asemat. 20% - no jaa. 21% on pientä nousua. 22% on selkeää nousua. 23% o jytky.
Voihan se kivuta kahdenkymmenen pintaan mutta katotaan vaalit ensin .
Timppa jytkähyttää..
http://timosoini.fi/
.
On siina harvinaisen viisas kaveri ei ole ihme että kansa tykkää ja olen huomannut että nyt on enemmän kannattajajia PS puolueelle kuin edellisissä vaalaissa
Jos jytkyy ja hytkyy sopivasti niin kasatkaa sellainen Kesk-PS-Kok -kollegio. Varmasti jokainen saa jotakin. esmerkiksi tuskin Kesk ja Kok itkevät vähennettävien kehitysapujen perään, jos vain saavat työperäisen maahanmuuton (erikoisosaajat) turvatuksi. Olisivat muuten sellaiset kollegapuolueet, jotka aktivoisivat niitä kantaperäisiä notkujia liikkeelle. Tuskin olisi enää mitään "paska"duuneja 2016 vaan pelkkiä duuneja. Toki PS-buustattuna siten että jokaisella palkalla tulee toimeen.
Kreikka on oikeasti pikku piiperrys tässä vaiheessa vuosia loppulainaerineen.
Pääasia että Vas, Vihr ja Rkp eivät pääsisi häiriköimään ohjelmasuunnittelua.
mut niin se menee että jos ps ei suurpuoluestatuksestaan huolimatta pääse päättäjien pöytään, käy 2019 kylmästi
JA KD Päivi Räsänen !
Kysymys kuuluu: mitä persut tekevät jytkyllä? Viime vaaleissa ei mitään. Toistuuko jytky taas ja ei tehdä mitään????
Jytkyjen jytkyllä ohi Keskustan n, 24,5 - 25.5 % ja huonommalakin tuloksella voi tulla suurin edustajamäärä !
Kilauta kaverille jotta äänestämään, herätys tulloo !
Keskusta, ps ja kristilliset niin hyvä tulee, tai sitten ei!
Pesusomalaisia ei uskalleta jättää pois hallituksesta ja siinä on Perussuomalaiset vahvoilla kun hallitusta muodostetaan .
No varmaan ne asiat muuttuvat toisella nelivuotiskaudella oppositiossa. Mölinää, räksytystä ja ala-arvoista käytöstä ei voi oikein pitää takeena muutoksesta. Mutta ehkä on parempi maksa tällaisen hörhökerhon ylläpitämisestä kuin lisätä epämääräisen aineksen laitoshoitoa. Voihan olla niin, että persujen lupaukset ylläpitävät tyhmempien kansalaisten toiveita jostain paremmasta.
Veikkaan kuitenkin, että aika monen silmät ovat jo avautuneet. Soini tietysti vetää pelkällä pellen maineellaan kuulijoita, mutta läheskään kaikki heistä eivät todellakaan ole äänestämässä häntä. Persuilla on näissä vaaleissa ihan eri tason tiedotus- ja markkinointitoimintaa kuin neljä vuotta sitten, joten näyttävää persuteatteria saadaan aikaan vaikka kannatus onkin laskussa.